drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Nowy Program PiS - zdrowie, praca, rodzina

Nowy Program PiS - zdrowie, praca, rodzina
Hymnem i minutą ciszy poświęconą zmarłemu w czwartek wicemarszałkowi Senatu Zbigniewowi Romaszewskiemu rozpoczął się dzisiaj  w Warszawie kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości. Partia przyjęła na nim nowy program, którego priorytetami są: praca, polityka prorodzinna i zdrowie. Prezes Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu mówił, że: "To jest program bardzo ambitny, rzeczywistego pchnięcia Polski do przodu w ciągu następnych lat. Będzie to z całą pewnością program otwarty".  Do dyskusji nad przedstawionymi propozycjami zaprosił nie tylko członków i sympatyków PiS, lecz wszystkich, którym leży na sercu dobro Polaków i przyszłość Rzeczypospolitej. Zobacz nowy Program PiS.
 

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzy poseł Dawid Jackiewicz

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzy poseł Dawid Jackiewicz

Drodzy Państwo! Życzę Państwu błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy! Pełnych wiary, pogody ducha i miłości. A wspólne malowanie PiSanek :-)  w rodzinnym gronie niech przyniesie nam wszystkim radość i chwilę oddechu w wirze codziennych zajęć i obowiązków!

Manifestacja głośna, ale pokojowa

Manifestacja głośna, ale pokojowa

W środę 24 kwietnia pod Urzędem Gminy w Żórawinie, odbyła się kolejna manifestacja w sprawie protestu przeciwko budowie jednej z największych ferm norek w Europie. Inwestycja ta powstaje w pobliżu miejscowości Węgry, Bogunów i w bezpośrednim sąsiedztwie Brześcia.

Na zdjęciu jeden z transparentów protestujących mieszkańców.

Życzenia świąteczne od Posła Ujazdowskiego

Życzenia świąteczne od Posła Ujazdowskiego

"Niech zwycięski Chrystus obdarzy nas pokojem, zdrowiem i radością, udzieli potrzebnych łask, wniesie szczęście do każdego domu i sprawi, by w naszym życiu zwyciężały miłość i nadzieja! Błogosławionych Świąt Wielkiejnocy!" Kazimierz Michał Ujazdowski

Czy świnie utopią Łosice?

Czy świnie utopią Łosice?

Podstawowym sposobem utylizacji gnojowicy z fermy świń w Łosicach jest rozlewanie jej po okolicznych nieużytkach, drogach polnych i leśnych, na które „wycieka” podczas rozwożenia. Dzierżawca fermy we wniosku do ministerstwa przedstawia umowę o odbiór gnojowicy przez biogazownię, tyle że …położoną w sąsiednim województwie. We wniosku o rozbudowę, ferma  występuje jako zabudowa zagrodowa. Mimo tego Wójt gminy Długołęka podjął decyzję o warunkach rozbudowy tej „zagrody”. Dalsze decyzje należą do Starosty.  Więcej w Zakładce Gmina Długołęka.

Andrzej Duda - Wystąpienie na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości

Andrzej Duda - Wystąpienie na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości

Moja prezydentura nie będzie prezydenturą obaw i politycznego kunktatorstwa - powiedział podczas sobotniej (7.02) konwencji inaugurującej kampanię wyborczą kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP Andrzej Duda, obiecując jednocześnie, że będzie dbał o każdą grupę społeczną i zaznaczając, iż będzie kontynuować niedokończone dzieło śp. Lecha Kaczyńskiego. Zachęcamy do wysłuchania całego wystąpienia.