drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Żołnierze Wyklęci – niezłomni Bohaterowie, którzy nie poddali się sowieckiej okupacji. Żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, a później Zrzeszenia WiN i innych formacji, którzy nie mieli złudzeń, że zajmująca od 1944 roku polskie ziemie Armia Czerwona nie przyniesie nam wolności, tylko kolejne zniewolenie. Dlatego wybrali dalszą walkę i wierność żołnierskiej przysiędze. Walczyli i ginęli w latach 1944 – 1963, kiedy poległ ostatni z nich – „Lalek”. W większości zapłacili za to najwyższą cenę – cenę własnego życia. Ich oprawcy próbowali pozbawić Ich także miejsca w naszej pamięci i w podręcznikach historii. Ale to właśnie Żołnierze Wyklęci są dziś zwycięzcami. To Im stawiamy pomniki, to Im poświęcamy ulice i szkoły.  To Oni wygrali. Zobacz Plan obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd!

Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd!

4 stycznia 2014, tj. sobota), o godz. 16:00, w Klubie Muzyki i Literatury odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd, na które wszystkich serdecznie zapraszamy!

Jest odpowiedź w sprawie promocji z publicznych pieniędzy osoby Marszałka Rafała Jurkowlańca

Jest odpowiedź w sprawie promocji z publicznych pieniędzy osoby Marszałka Rafała Jurkowlańca W swojej interpelacji Paweł Hreniak - przewodniczący Klubu Radnych PiS w sejmiku dolnośląskim poprosił o przekazanie wyników badań marketingowych, które świadczyłyby, że umieszczenie osoby Rafała Jurkowlańca na bilbordach, citylightach i w reklamie prasowej spowoduje zwiększenie zainteresowania Dolnoślązaków Dolnym Śląskiem. Intencją było, aby wyniki przekazanych badań przekonały, że pieniądze publiczne nie zostały zmarnowane na personalną kampanię jednej osoby i że niezaprzeczalnie jedynym powodem ich wydania była promocja regionu. Radny otrzymał odpowiedź...

Pan Marszałek i konsultacje nowego RPO. Czy to ma sens?

Pan Marszałek i konsultacje nowego RPO. Czy to ma sens?
Pan Marszałek z bilbordów, spotów i miliona ulotek zachęca do konsultacji społecznych nowego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Tymczasem w projekcie RPO poddanym konsultacją społecznym nie przedstawiono listy inwestycji. Z prezentowanego dokumentu nie dowiemy się jakie inwestycje z funduszy unijnych planuje się w drogach wojewódzkich, liniach kolejowych, szpitalach, czy rozwoju e-usług itd. Zainteresowane osoby odsyłam np. na stronę 113, 127,132, 141, 144 itd., gdzie w miejscu w którym powinna zostać załączona lista najważniejszych inwestycji dla rozwoju województwa pojawia się zdanie: „do uzupełnienia na późniejszym etapie”.
 

„Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”- Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska

„Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”- Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska

Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność" i Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym z okazji 95. rocznicy odzyskania niepoległości. Celem konkursu jest upowszechnianie wartości patriotycznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży Dolnego Śląska. Konkurs organizowany jest dla uczczenia Święta Niepodległości 11 Listopada. Hasłem przewodnim są w tym roku słowa: „Bohaterowie naszej historii”. Prace będą oceniane w kategoriach przedszkoli, szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI), gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ośrodków specjalnych i domów kultury. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną pokazane na specjalnie przygotowanej wystawie. Zachęćmy nasze dzieci do udziału w konkursie.

List Otwarty do Wójta Gminy Długołęka

List Otwarty do Wójta Gminy Długołęka

Zamieściliśmy na stronie artykuł naszego kolegi Kazimierza Patera pt. „Czy świnie utopią Łosice?”. Liczyliśmy, że wywoła to konstruktywną dyskusję, przede wszystkim ze strony urzędników gminnych, reagujących na zgłaszane przez nas problemy mieszkańców. Tymczasem otrzymaliśmy w odpowiedzi pismo, podpisane przez  Wójta Gminy Długołęka, z którego dowiedzieliśmy się, że informacje zawarte w artykule „mają na celu wyłącznie dyskredytowanie działalności Wójta Gminy Długołęka i jego osoby”. Zapewniamy więc, że ani Wójt, ani jego osoba nie obchodzą nas w jakiś szczególny sposób. Interesuje nas wyłącznie jakość życia mieszkańców Gminy i na ten temat możemy dyskutować. Zapraszamy do przeczytania naszego Listu Otwartego do Wójta Gminy Długołęka