drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego - PiS zdobył 19 mandatów!

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego - PiS zdobył 19 mandatów!

Została otwarta droga do dobrej zmiany w Polsce, tak prezes Jarosław Kaczyński skomentował wynik wyborów do PE. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 31,78 proc. głosów, PO - 32,13 proc., SLD -UP - 9,44 proc., Nowa Prawica - 7, 15 proc. i PSL - 6,8 proc. Frekwencja wyborcza wyniosła 23,82 proc. PO i PiS zdobyły po 19 mandatów, SLD-UP - 5 mandatów, Nowa Prawica - 4 mandaty i PSL - 4 mandaty. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. i nie zdobyły żadnego mandatu.

 

 

Wybory samorządowe wygrałoby PiS – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS

Wybory samorządowe wygrałoby PiS – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS

W wyborach do sejmików wojewódzkich na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 25 proc. deklarujących udział w wyborach, drugie miejsce ma Platforma Obywatelska (22 proc.), gotowość głosowania na PSL i SLD wyraziło po 6 proc. respondentów - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Jeszcze mniej zwolenników znalazły Nowa Prawica (3 proc.) oraz Twój Ruch (2 proc.). Chęć głosowania na niepartyjny komitet wyborczy zadeklarowało 7 proc. wyborców.Podobne wyniki przyniósł inny sondaż przeprowadzony przez TNS Polska. Na jego czele PiS (31 proc.), a dalej PO (27 proc.), SLD (10 proc.), PSL (7 proc.) i KNP (5 proc.)

Ogólnopolska pikieta w obronie Ukrainy!

Ogólnopolska pikieta w obronie Ukrainy!
„Solidarność” organizuje w najbliższą sobotę, tj. 8 marca o godz. 14.00 ogólnopolską pikietę przed ambasadą Rosji w Warszawie. Zachęcamy do udziału w manifestacji wszystkich,  którym leży na sercu niepodległość Ukrainy. Piotr Duda - przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" napisał w swoim oświadczeniu: Chcemy pokazać nasze poparcie i nazwać rzeczy po imieniu. Agresora nazwać agresorem, ofiarę ofiarą. Musimy Ukrainie okazać naszą solidarność. 
 
 

ANDRZEJ DUDA ZWYCIĘZCĄ I TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH!

ANDRZEJ DUDA ZWYCIĘZCĄ I TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH!

Wyniki exit poll: 34,8 proc. dla kandydata PiS! Bronisław Komorowski 32,2%, a Paweł Kukiz 20,3%. Flaga biało-czerwona jest jedna, nasze państwo jest jedno, musimy się zjednoczyć - mówił Andrzej Duda po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. 

WYPRAWKA SZKOLNA 2014 - dofinansowanie do podręczników szkolnych

WYPRAWKA SZKOLNA 2014 - dofinansowanie do podręczników szkolnych

Zgodnie z programem "Wyprawka szkolna 2014" nie tylko osoby o skrajnie niskich dochodach mogą ubiegać się o zwrot części kosztów poniesionych na zakup podręczników. O dofinansowanie bez względu na kryterium dochodowe mają prawo starać się rodziny wielodzietne, rodzice dzieci niepełnosprawnych oraz w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, rząd nie prowadzi żadnej kampanii informacyjnej, stąd wiele osób nie wie, że może skorzystać z refundacji. Szczegółowych przepisów nie znają również nauczyciele, dyrektorzy szkół i szefowie lokalnych wydziałów oświaty. To dlatego duża część pieniędzy przeznaczona na rządowy program pomocy uczniom wraca do budżetu. Tylko w 2013 r. do budżetu wróciło 21 773 985 zł - to ponad 18% niewykorzystanych środków.

Akcja "CZAS NA ZMIANY"

Akcja
Jutro w Warszawie rozpocznie się Zgromadzenie Obywatelskie „Czas na zmiany”. Będzie to kolejne spotkanie otwarte, mające na celu  jednoczenie środowisk prawicowych i patriotycznych oraz zacieśnianie współpracy przy organizacji wspólnych przedsięwzięć. W skład Zespołu Koordynacyjnego, organizującego spotkanie wchodzą obok Prawa i Sprawiedliwości m.in. NSZZ „Solidarność”, Kluby GP, Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Solidarność Rolników Indywidualnych, Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Prawica RP, Stronnictwo Ludowe PSL „Piast”, Stowarzyszenie Morskie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz poseł na Sejm RP Andrzej Smirnow. W poniedziałek 21 lipca, każdy parlamentarzysta PiS na terenie powiatu w swoim okręgu wyborczym przeprowadzi konferencję prasową dotyczącą „Afery Taśmowej”.  Zachęcamy do przeczytania drugiego numeru biuletynu "Czas na zmiany".