drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Manifestacja głośna, ale pokojowa

Manifestacja głośna, ale pokojowa

W środę 24 kwietnia pod Urzędem Gminy w Żórawinie, odbyła się kolejna manifestacja w sprawie protestu przeciwko budowie jednej z największych ferm norek w Europie. Inwestycja ta powstaje w pobliżu miejscowości Węgry, Bogunów i w bezpośrednim sąsiedztwie Brześcia.

Na zdjęciu jeden z transparentów protestujących mieszkańców.

„Jeśli się zdobywa władzę na kadencję i chce się ją mieć jedynie dla płynących z tego korzyści, to jest tak jak teraz.”

„Jeśli się zdobywa władzę na kadencję i chce się ją mieć  jedynie dla płynących z tego korzyści, to jest tak jak teraz.”

"Na szczeblu samorządowym polityka powinna się zaczynać i kończyć na poziomie ustalania hierarchii spraw, na które przeznaczamy pieniądze z budżetu. Brak zgody na tworzenie takiej listy spraw zmusza mniejszość do  weryfikowania każdego pomysłu większości, zgłaszania zastrzeżeń i podejmowania prób blokowania pomysłów władzy. Bo wówczas to jedyny sposób na przeforsowanie  swojego pomysłu. Na zasadzie targu: my ustąpimy w tej sprawie, jeśli wy zgodzicie się na nasz pomysł w innej. Jak nie, to będziemy pokazywać i nagłaśniać tylko złe strony waszego działania". Nasza rozmowa z Pawłem Hreniakiem - Przewodniczącym Klubu Radnych PiS w  Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. 

Akcja "CZAS NA ZMIANY"

Akcja

PiS rozpoczął akcję "Czas na zmiany".  W ramach akcji posłowie, senatorowie i europarlamentarzyści w niedzielę 29 czerwca odwiedzą wszystkie powiaty w kraju. Podczas 300 otwartych spotkań politycy PiS będą przedstawiać Polakom kulisy i skutki afery taśmowej, kompromitującej rząd Donalda Tuska. Przedstawią również plany PiS-u na to, aby PO nie mogła zamieść skandalu pod dywan.   Zachęcamy do przeczytania pierwszego numeru biuletynu "Czas na zmiany".

Protest rodziców uczniów, mających rozpocząć naukę w Gimnazjum w Kątach Wrocławskich, w nadchodzącym roku szkolnym 2013/2014

Protest rodziców uczniów, mających rozpocząć  naukę w Gimnazjum w Kątach Wrocławskich, w nadchodzącym  roku szkolnym 2013/2014
Tegorocznym absolwentom  szkół podstawowych gminy Kąty Wrocławskie usiłuje się radykalnie pogorszyć  start  w nowej szkole, ulegając modnym i pozornym  oszczędnościom. Na zlecenie Rady Miasta i Gminy specjalna  jednostka  ZOJO podległa  burmistrzowi zdecydowała o redukcji ilości klas  I-szych w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika nie analizując skutków.  Zmiany usiłuje się wprowadzić łamiąc  zapisy Statutu  Gimnazjum. Stąd spontanicznie powstał  Społeczny Komitet Protestacyjny Rodziców. Więcej informacji w zakładce Gmina Kąty Wrocławskie.

Promocja nowej książki posła Kazimierza Ujazdowskiego

Promocja nowej książki posła Kazimierza Ujazdowskiego

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia 14 kwietnia na promocję książki habilitacyjnej Kazimierza M. Ujazdowskiego pt. „Geneza i tożsamość Konstytucji V Republiki Francuskiej. Studium doktrynalno-prawne” (OMP, Kraków 2013). Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w auli im. prof. Witolda Świdy w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie poprowadzi red. Piotr Zaremba z tygodnika „w Sieci”.

Czas na rewitalizację linii kolejowej Wrocław-Sobótka

Czas na rewitalizację linii kolejowej Wrocław-Sobótka

Linia kolejowa na trasie Wrocław - Sobótka - Świdnica od lat jest nieczynna. Stanowi to znaczące utrudnienie dla tysięcy osób, dojeżdżających na tej trasie do miejsc pracy czy nauki. Te okolice nie należą niestety do majętnych, dlatego też takie połączenie kolejowe jest dla mieszkańców Sobótki i jej okolic bardzo potrzebne. Sobótka to bardzo atrakcyjna miejscowość turystyczna, dzięki czemu częstotliwość korzystania ze wznowionego połączenia byłaby niewątpliwie zwiększona. Należy też pamiętać, iż każdy kolejny rok niszczenia infrastruktury kolejowej na tej trasie systematycznie zwiększa koszty jej modernizacji w przyszłości. Przed nami nowy budżet UE, pojawia się szansa na współfinansowanie inwestycji kolejowych. Jeżeli teraz tego nie zrobimy, to być może już nigdy nie będzie szansy na znalezienie pieniędzy na rewitalizację tego połączenia – twierdzi Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Paweł Hreniak. Pełny tekst pisma Pawła Hreniaka do Zarządu Województwa w sprawie rewitalizacji linii kolejowej Wrocław-Sobótka w zakładce Gmina Sobótka. (fot. www.sleza.sobotka.net.)