drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Posłowie Mariusz Kamiński i Mariusz Błaszczak w Okręgu Wrocławskim

Posłowie Mariusz Kamiński i Mariusz Błaszczak w Okręgu Wrocławskim

W ramach trwających od kilku miesięcy weekendowych spotkań otwartych z politykami PiS w różnych miejscach Polski, w dniach 26-27 października br. gościć będziemy w Okręgu Wrocławskim Posłów: Mariusza Błaszczaka - Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości oraz Ministra Mariusza Kamińskiego - wiceprezesa partii Prawo i Sprawiedliwość, byłego szefa CBA. Spotkania z Posłem Błaszczakiem odbędą się w Strzelinie, Oławie i Oleśnicy, a z Posłem Kamińskim  w Trzebnicy i Wołowie. Zapraszamy! Zobacz program spotkań.

Kazimierz Pater: ...głosujmy wszyscy na Dudę Andrzeja

Kazimierz Pater: ...głosujmy wszyscy na Dudę Andrzeja
Szabesgoje i inni pożyteczni idioci
chcą nas z Polski ogołocić.
Chcą wyrzucić na śmietnik nasze obyczaje stare
i to, co mamy najcenniejsze, naszą wiarę.
Aby szczezła bez reszty ich wraża nadzieja,
 
głosujmy wszyscy na Dudę Andrzeja.
 

ZUS czy OFE?

ZUS czy OFE?

Nadal każdy z nas jeśli chce być ubezpieczony na starość musi opłacać składki emerytalne w wysokości 19,52 proc. podstawy wymiaru składki czyli swojego przychodu, od którego płaci podatek (podział składki jest solidarny, ubezpieczony opłaca 9,76 proc. tej kwoty, drugie tyle pracodawca). Prawo wyboru ogranicza się tylko do tego, co dana osoba w przyszłości zrobi z częścią składek wynoszącą zaledwie 2,92 proc. Może bowiem zdecydować się na przekazywanie tych pieniędzy na subkonto ZUS lub do OFE. Jaki wariant wybrać?

POSEŁ PRZEMYSŁAW CZARNECKI: Szczerość to dla mnie wartość, podobnie jak troska o silne państwo, w którym żyję

POSEŁ PRZEMYSŁAW CZARNECKI: Szczerość to dla mnie wartość, podobnie jak troska o silne państwo, w którym żyję
Większość polskich przedsiębiorstw została sprzedana niemieckim koncernom, staliśmy się krajem usług, niewiele już produkujemy, stajemy się coraz bardziej podlegli, w polskich przedsiębiorstwach nie realizuje się polskich patentów.  Nawet gazety oddaliśmy Niemcom w dziewięćdziesięciu procentach. Również strumień pieniądza z Unii Europejskiej w dużej części trafia z powrotem do niemieckich firm, bo to one budują nam drogi czy stadiony, choć to akurat branża w której mamy sie czym pochwalić. Te przykłady można by mnożyć. Dlatego przed PiS-em stoi bardzo trudne zadanie po przejęciu władzy - odwrócenie tej negatywnej tendencji - mówi w NASZEJ ROZMOWIE Poseł na Sejm RP Przemysław Czarnecki.
 

PIOTR CHMURZYŃSKI - Kandydat do Sejmu z powiatu wrocławskiego

PIOTR CHMURZYŃSKI - Kandydat do Sejmu z powiatu wrocławskiego

Pozycja nr 21 na liście PiS do Sejmu RP w okręgu nr 3 Wrocław. Mieszkaniec Sadkowa. Inżynier geodeta i kartograf, od 14 lat pracuje w Departamencie Nieruchomości w UM Wrocławia. Radny Powiatu Wrocławskiego. Trener piłki nożnej dzieci w KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie.