drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Co usłyszeli posłowie na tajnym posiedzeniu ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski? „Nie jesteśmy przygotowani na sytuacje kryzysowe…”

Co usłyszeli posłowie na tajnym posiedzeniu ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski? „Nie jesteśmy przygotowani na sytuacje kryzysowe…”

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie połączonych komisji Skarbu Państwa, Gospodarki oraz Energetyki i Surowców Energetycznych w sprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Niestety już po kilkunastu minutach posiedzenia Komisji widać było, że nie dowiemy się niczego nowego o działaniach rządu zmierzających do większej dywersyfikacji dostaw gazu.  Według informacji, które już wcześniej miałem, a które dzisiaj się potwierdziły, w sytuacji kryzysowej Polska jest narażona na realne problemy z płynnością dostaw surowców energetycznych - powiedział poseł Dawid Jackiewicz w wywiadzie, udzielonym portalowi wpolityce.pl.  Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu.

Życzenia świąteczne od Posła Ujazdowskiego

Życzenia świąteczne od Posła Ujazdowskiego

"Niech zwycięski Chrystus obdarzy nas pokojem, zdrowiem i radością, udzieli potrzebnych łask, wniesie szczęście do każdego domu i sprawi, by w naszym życiu zwyciężały miłość i nadzieja! Błogosławionych Świąt Wielkiejnocy!" Kazimierz Michał Ujazdowski

Znaleźć rozwiązanie dla Smolca

Znaleźć rozwiązanie dla Smolca

Szybki i często niekontrolowany wzrost wpływa na podział Smolca na Stary i Nowy, pomimo iż wieś nadal pozostaje jedną jednostką administracyjną. Problemy i zmartwienia mieszkańców części Smolca od strony Pietrzykowic do ul. Wrocławskiej mają się nijak do problemów osób zamieszkałych od ul. Wrocławskiej do ul. Wiśniowej. Ci, którzy znają Smolec, a przede wszystkim mieszkańcy wsi, wiedzą co jest tego przyczyną. Sądzimy, że nie ma już co analizować, czy można było tego uniknąć? W zamian pragniemy przedstawić możliwe rozwiązanie problemu jako alternatywę dla pogłębiającej się dychotomii Nowego i Starego Smolca. Mamy tu do czynienia z sytuacją, kiedy trzeba będzie podjąć strategiczną decyzję co do przyszłości Smolca, a w konsekwencji całej gminy. Fot. Grzegorz Kilian - Smolec z lotu ptaka.     Więcej w Zakładce Gmina Kąty Wrocławskie      

PiS chce, by rząd pomógł Polakom, którzy wzięli kredyty we frankach

PiS chce, by rząd pomógł Polakom, którzy wzięli kredyty we frankach
Prawo i Sprawiedliwość domaga się aktywnej pomocy rządu dla Polaków, którzy wzięli kredyty na mieszkania we frankach szwajcarskich – oświadczył we wtorek europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Jak podkreślił, „trzeba ratować” ok. 700 tys. osób zadłużonych w tej walucie. „Domagamy się, by rząd zamiast zajmować się wojną domową w PO, czy taśmami premiera Donalda Tuska, zajął się +frankowiczami+ (...) PiS deklaruje gotowość współpracy w wymiarze legislacyjnym w tym zakresie. Tych 700 tys. osób trzeba ratować” – mówił Czarnecki na konferencji prasowej w Sejmie.
„PiS domaga się aktywnej roli państwa polskiego w tej sprawie – poprzez działania wymiaru sprawiedliwości, działania rządu, czy działania ustawodawcze” – powiedział eurodeputowany PiS. Wyraził opinię, że w naszym kraju „sytuacja kredytobiorców biorących kredyty w obcych walutach jest gorsza pod względem formalno-prawnym niż w innych krajach, bo w innych krajach nie ma bankowego tytułu egzekucyjnego, który może umożliwić bankom zabranie mieszkania”.

Raport: Polacy jednym z najbiedniejszych narodów Europy

Raport: Polacy jednym z najbiedniejszych narodów Europy

Przeciętny Polak jest cztery razy biedniejszy niż przeciętny Grek. Jednak naprawdę biednie wypadamy na tle Szwajcarów. Nasze majątki są bowiem średnio 20 razy mniejsze niż majątki obywateli tego alpejskiego kraju – wynika z raportu Global Wealth Databook 2013. Raport został przygotowany przez Credit Suisse. Majątek jest w nim definiowany jako wartość aktywów finansowych i niefinansowych (przede wszystkim domów, mieszkań i ziemi), pomniejszonych o długi.

Czy świnie utopią Łosice?

Czy świnie utopią Łosice?

Podstawowym sposobem utylizacji gnojowicy z fermy świń w Łosicach jest rozlewanie jej po okolicznych nieużytkach, drogach polnych i leśnych, na które „wycieka” podczas rozwożenia. Dzierżawca fermy we wniosku do ministerstwa przedstawia umowę o odbiór gnojowicy przez biogazownię, tyle że …położoną w sąsiednim województwie. We wniosku o rozbudowę, ferma  występuje jako zabudowa zagrodowa. Mimo tego Wójt gminy Długołęka podjął decyzję o warunkach rozbudowy tej „zagrody”. Dalsze decyzje należą do Starosty.  Więcej w Zakładce Gmina Długołęka.