drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Komu potrzebna jest symbolika sowiecka w Polsce?

Komu potrzebna jest symbolika sowiecka w Polsce?

dr Sławomir Węgrzynowicz:   W historii Polski symbolika reżimu stalinowskiego (a taką jest sowiecka gwiazda) jest porównywalna z symboliką zbrodniczego systemu nazistowskich Niemiec. Jednak trudno mi sobie wyobrazić, że w poszczególnych miejscach Polski, w centrach miast, czy miasteczek zachowane są monumenty z hitlerowskimi swastykami. Natomiast symbole sowieckiej dominacji i jednocześnie katyńskiego mordu ludobójstwa Polaków czasami mają się w najlepsze.

Marsz Powstania Styczniowego

Marsz Powstania Styczniowego
Zachęcamy do udziału w Marszu Powstania Styczniowego 26.01.2014 godz. 14.00 we Wrocławiu od pomnika B. Chrobrego do pl. Uniwersyteckiego. Przed marszem o godz. 13.15 msza św. za poległych bohaterów i pomyślność Ojczyzny w kościele pw. Bożego Ciała, przy ul. Świdnickiej. Na Marsz zapraszają PiS, Solidarni Wrocław 2010, NSZZ Solidarność, Akcja Katolicka, ZHR, Kibice Śląska Wrocław, Organizacje Kombatanckie, Gazeta Polska, Ogólnopolski Ruch Oburzonych, Klub Spotkania i Dialog, Wrocławski Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego.
 

Oświadczenie Delegacji PiS w Parlamencie Europejskim w związku z zestrzeleniem samolotu Malaysia Airlines

Oświadczenie Delegacji PiS w Parlamencie Europejskim w związku z zestrzeleniem samolotu Malaysia Airlines

Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim wyraża najwyższe potępienie aktu bezprzykładnej agresji, jakim było zestrzelenie cywilnego samolotu w okolicach Doniecka we Wschodniej Ukrainie. Samolot został strącony na wysokości ponad 10000 m, co oznacza, że użyta została zaawansowana broń. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim składają najserdeczniejsze wyrazy współczucia rodzinom ofiar katastrofy lotu MH17. Tragedia, która wstrząsnęła światową opinią publiczną, wymaga zdecydowanej reakcji.

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzy poseł Dawid Jackiewicz

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzy poseł Dawid Jackiewicz

Drodzy Państwo! Życzę Państwu błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy! Pełnych wiary, pogody ducha i miłości. A wspólne malowanie PiSanek :-)  w rodzinnym gronie niech przyniesie nam wszystkim radość i chwilę oddechu w wirze codziennych zajęć i obowiązków!

O honorze raz jeszcze

O honorze raz jeszcze

Kazimierz Pater:    Stanisław Lem zwykł był mawiać, że w obecnej dobie „nikt niczego nie czyta, a jak już przeczyta, to nie rozumie”. Pisałem onegdaj o honorze PO. Pisałem o braku rozumu wśród dolnośląskich baronów tej partii. Nie przeczytali. Pochlebiał bym sobie, gdyby było inaczej. W każdym razie moje dwa tekściki nie zaskutkowały (neologizm okropny ale skuteczny). Powtórzyć się trzeba. 

„Jeśli się zdobywa władzę na kadencję i chce się ją mieć jedynie dla płynących z tego korzyści, to jest tak jak teraz.”

„Jeśli się zdobywa władzę na kadencję i chce się ją mieć  jedynie dla płynących z tego korzyści, to jest tak jak teraz.”

"Na szczeblu samorządowym polityka powinna się zaczynać i kończyć na poziomie ustalania hierarchii spraw, na które przeznaczamy pieniądze z budżetu. Brak zgody na tworzenie takiej listy spraw zmusza mniejszość do  weryfikowania każdego pomysłu większości, zgłaszania zastrzeżeń i podejmowania prób blokowania pomysłów władzy. Bo wówczas to jedyny sposób na przeforsowanie  swojego pomysłu. Na zasadzie targu: my ustąpimy w tej sprawie, jeśli wy zgodzicie się na nasz pomysł w innej. Jak nie, to będziemy pokazywać i nagłaśniać tylko złe strony waszego działania". Nasza rozmowa z Pawłem Hreniakiem - Przewodniczącym Klubu Radnych PiS w  Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.