drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Ryszard Legutko "Antykaczyzm. Studium polskiej choroby"

Ryszard Legutko

Monografia autorstwa Ryszarda Legutki pod tytułem „Antykaczyzm. Studium polskiej choroby” (Wydawnictwo M, Kraków 2013) to wartościowa rozprawa poświęcona nie tylko temu obszarowi współczesnego polskiego dyskursu politycznego, jaki dotyka retoryki wymierzonej w Prawo i Sprawiedliwość czy bezpośrednio w braci Kaczyńskich. Przede wszystkim pokazuje źródła obniżania jakości debaty publicznej, uzmysławia zgubne skutki konkretnych działań podejmowanych przez zaangażowane politycznie ośrodki medialne. Gorąco poleca się ją wszystkim czytelnikom, którzy pragną być bardziej świadomymi obywatelami III Rzeczypospolitej Polskiej. Pełna recenzja Piotra Tomaszewskiego w portalu konserwatyzm.pl. Książka dostępna w księgarni internetowej Wydawnictwa M.

Polska – folwark Platformy - Agencja Nieruchomości Rolnych będzie zmuszać do rezygnacji z dzierżaw i wykupywania użytkowanej ziemi.

Polska – folwark Platformy - Agencja Nieruchomości Rolnych będzie zmuszać do rezygnacji z dzierżaw i wykupywania użytkowanej ziemi.
Mariusz Ziółkowski: Polska nie dla Polaków. Czeka nas kolejna fala emigracji. Popegeerowska ziemia jest sprzedawana przez polskie państwo na zasadzie przetargu. Ziemię kupują farmerzy z Holandii, Niemiec, przez podstawione tzw. "słupy", omijając zakaz sprzedaży ziemi cudzoziemcom. W ten sposób w niektórych powiatach województwa zachodniopomorskiego czy dolnośląskiego grubo ponad 50% areału ziemi rolnej już przeszło w posiadanie obcokrajowców, dla których 50-60 tys. zł/ha to tanio, ale dla polskiego rolnika to cena nieosiągalna. Jeśli polski rolnik nie będzie mógł powiększyć gospodarstwa, to splajtuje, bo nie wytrzyma konkurencji dużych gospodarstw i w niedługim czasie może powiększyć liczbę bezrobotnych, albo zostać parobkiem u niemieckich lub holenderskich bauerów. 

Program kontroli wyborów - „Kontroler” - inicjatywa Zarządu Powiatowego PiS Powiatu Wrocławskiego Ziemskiego

Program kontroli wyborów - „Kontroler” - inicjatywa Zarządu Powiatowego PiS Powiatu Wrocławskiego  Ziemskiego Inicjatywa zrodziła się z potrzeby kontrolowania wyborów, wobec coraz częstszych i niewyjaśnianych przypadków oraz prób fałszowania, a także wpływania na wynik wyborów. A w szczególności wobec wykazanych cudów nad urną w województwie mazowieckim i niesłychanej oraz bezprecedensowej współpracy polskiej Państwowej Komisji Wyborczej ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, a także wdrażania polsko-rosyjskiego projektu, w którym ostateczne zbieranie i liczenie głosów ma odbywać się w kraju kwitnącej demokracji - Federacji Rosyjskiej. Twórca projektu i jego niezłomny realizator - Ireneusz Wychowański (na zdjęciu obok) wielokrotnie mówił na naszych spotkaniach, że „Nie ważne jak? Nie ważne, który projekt zostanie wdrożony? Może oba jako uzupełniające się. Ważne, aby kontrolować wybory, bo wymaga tego polska racja stanu”.

Co usłyszeli posłowie na tajnym posiedzeniu ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski? „Nie jesteśmy przygotowani na sytuacje kryzysowe…”

Co usłyszeli posłowie na tajnym posiedzeniu ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski? „Nie jesteśmy przygotowani na sytuacje kryzysowe…”

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie połączonych komisji Skarbu Państwa, Gospodarki oraz Energetyki i Surowców Energetycznych w sprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Niestety już po kilkunastu minutach posiedzenia Komisji widać było, że nie dowiemy się niczego nowego o działaniach rządu zmierzających do większej dywersyfikacji dostaw gazu.  Według informacji, które już wcześniej miałem, a które dzisiaj się potwierdziły, w sytuacji kryzysowej Polska jest narażona na realne problemy z płynnością dostaw surowców energetycznych - powiedział poseł Dawid Jackiewicz w wywiadzie, udzielonym portalowi wpolityce.pl.  Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu.

Przedstawiciele PiS powiatu wrocławskiego na IV Międzynarodowym Spotkaniu Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów w Świątnikach

Przedstawiciele PiS powiatu wrocławskiego na IV Międzynarodowym Spotkaniu Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów w Świątnikach

Byli mieszkańcy Wołynia i ich potomkowie, ich ukraińscy przyjaciele oraz  goście z Holandii, Czech i Niemiec uczestniczyli  w IV Międzynarodowym Spotkaniu Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów w dniach 13-14 września. Spotkanie odbyło się w Świątnikach u stóp gór Ślęży i Raduni, gdzie uciekinierom z Wołynia udało się  uratować z wojennej pożogi słynący łaskami obraz Matki Boskiej Bolesnej z Niewirkowa i umieścić go w swojej nowej parafii w świątnickim kościele. Takie uroczystości i spotkania stają się ważnym elementem odbudowywania naszej tożsamości na Dolnym Śląsku, odsłaniają historyczną pamięć o naszej przeszłości na kresach, są nieocenione dla najmłodszych Polaków, którzy w III RP są pozbawiani nauki naszych dziejów.