drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

KANONIZACJA JANA PAWŁA II - Wywieśmy flagi narodowe jako symbol narodowej wspólnoty, radości i czci dla wielkiego Polaka!

KANONIZACJA JANA PAWŁA II - Wywieśmy flagi narodowe jako symbol narodowej wspólnoty, radości i czci dla wielkiego Polaka!

W niedzielę 27 kwietnia zostanie kanonizowany papież Jan Paweł II, człowiek, który w ogromnej mierze przyczynił się do upadku komunizmu i do tego, że Polska jest dzięki temu dzisiaj wolna; człowiek, którego nauka wywierała i będzie wywierała wpływ na życie społeczne, moralne ogromnej części ludzkości. Dlatego, nie zgadzajmy się z opinią prezydenta Komorowskiego „że choć cieszy się z kanonizacji, nie nadawałby jej jednak charakteru święta narodowego”. To jest święto narodowe, święto wszystkich Polaków, wszystkich, dla których los Polski nie był i nie jest obojętny. Wywieśmy w dniu kanonizacji flagi narodowe i papieskie, pokażmy narodową solidarność, radość, pokażmy, że pamiętamy!

Czy świnie utopią Łosice?

Czy świnie utopią Łosice?

Podstawowym sposobem utylizacji gnojowicy z fermy świń w Łosicach jest rozlewanie jej po okolicznych nieużytkach, drogach polnych i leśnych, na które „wycieka” podczas rozwożenia. Dzierżawca fermy we wniosku do ministerstwa przedstawia umowę o odbiór gnojowicy przez biogazownię, tyle że …położoną w sąsiednim województwie. We wniosku o rozbudowę, ferma  występuje jako zabudowa zagrodowa. Mimo tego Wójt gminy Długołęka podjął decyzję o warunkach rozbudowy tej „zagrody”. Dalsze decyzje należą do Starosty.  Więcej w Zakładce Gmina Długołęka.

Promocja nowej książki posła Kazimierza Ujazdowskiego

Promocja nowej książki posła Kazimierza Ujazdowskiego

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia 14 kwietnia na promocję książki habilitacyjnej Kazimierza M. Ujazdowskiego pt. „Geneza i tożsamość Konstytucji V Republiki Francuskiej. Studium doktrynalno-prawne” (OMP, Kraków 2013). Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w auli im. prof. Witolda Świdy w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie poprowadzi red. Piotr Zaremba z tygodnika „w Sieci”.

SPRAWA PROFESORA KIEŻUNA JEST I MOJĄ SPRAWĄ

SPRAWA PROFESORA KIEŻUNA JEST I MOJĄ SPRAWĄ

Miłosz Szczurowski:  Względność wszystkiego, relatywizowanie każdej wartości sprawia, że rządzący mogą łatwo dzielić i rządzić. Tworzyć świat dobry dla rządzących i nie do zniesienia dla rządzonych. Jestem jednym z rządzonych, dlatego piszę list otwarty do takich jak ja, w dodatku o poglądach prawicowych, jak  w Polsce zwykło się nazywać propaństwowość. Co mnie zmusza do tak wielkiej aktywności w  dzisiejszych czasach publicznej bierności większości z nas? - STRACH PRZED POŻYTECZNYMI IDIOTAMI. Szczególnie przed pożytecznymi idiotami wśród nas, propaństwowców.

Co usłyszeli posłowie na tajnym posiedzeniu ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski? „Nie jesteśmy przygotowani na sytuacje kryzysowe…”

Co usłyszeli posłowie na tajnym posiedzeniu ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski? „Nie jesteśmy przygotowani na sytuacje kryzysowe…”

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie połączonych komisji Skarbu Państwa, Gospodarki oraz Energetyki i Surowców Energetycznych w sprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Niestety już po kilkunastu minutach posiedzenia Komisji widać było, że nie dowiemy się niczego nowego o działaniach rządu zmierzających do większej dywersyfikacji dostaw gazu.  Według informacji, które już wcześniej miałem, a które dzisiaj się potwierdziły, w sytuacji kryzysowej Polska jest narażona na realne problemy z płynnością dostaw surowców energetycznych - powiedział poseł Dawid Jackiewicz w wywiadzie, udzielonym portalowi wpolityce.pl.  Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu.

Gmina Czernica podzielona jak Korea

Gmina Czernica podzielona jak Korea

Miłosz Szczurowski:  Kiedy piszę o Chrząstawie, od razu nasuwa mi się problem, który w gminie Czernica ciągnie się od lat - podział gminy na dwie części, lepszą i gorszą, ważniejszą i mniej ważną. Można śmiało powiedzieć, że trochę tu jak w Korei – Północ i Południe. Ta sytuacja jest wynikiem tego, że południowa część ma w Radzie gminy większą reprezentację, a radni niestety nie poczuwają się do reprezentowania całej gminy, a tylko do załatwiania swoich około podwórkowych spraw. Dla wójta i reszty dworu, trwającego niezmiennie od 20 lat, taki stan rzeczy jest wygodny, bo podzieloną Radą łatwiej sterować.  Taka gmina…  Więcej w zakładce Gmina Czernica