drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Konferencja Prezesa PiS "Plan dla bezpieczeństwa energetycznego" z udziałem posła Dawida Jackiewicza

Konferencja Prezesa PiS

Rok temu obecny premier Donald Tusk zapowiedział powołanie ministerstwa energetyki. Minął rok, nie ma ministerstwa, nie ma bezpieczeństwa energetycznego, nie ma kompleksowych działań (...) Premier nie powinien się zajmować propagandą, ale wziąć się za rozwiązywanie najważniejszych spraw.- mówił Prezes Jarosław Kaczyński 14 kwietnia na konferencji prasowej.  Założenia Programu PiS w zakresie zapewnienia Polsce bezpieczeństwa energetycznego przedstawił poseł Dawid Jackiewicz.              Zobacz Konferencję.

 

List Otwarty do Wójta Gminy Długołęka

List Otwarty do Wójta Gminy Długołęka

Zamieściliśmy na stronie artykuł naszego kolegi Kazimierza Patera pt. „Czy świnie utopią Łosice?”. Liczyliśmy, że wywoła to konstruktywną dyskusję, przede wszystkim ze strony urzędników gminnych, reagujących na zgłaszane przez nas problemy mieszkańców. Tymczasem otrzymaliśmy w odpowiedzi pismo, podpisane przez  Wójta Gminy Długołęka, z którego dowiedzieliśmy się, że informacje zawarte w artykule „mają na celu wyłącznie dyskredytowanie działalności Wójta Gminy Długołęka i jego osoby”. Zapewniamy więc, że ani Wójt, ani jego osoba nie obchodzą nas w jakiś szczególny sposób. Interesuje nas wyłącznie jakość życia mieszkańców Gminy i na ten temat możemy dyskutować. Zapraszamy do przeczytania naszego Listu Otwartego do Wójta Gminy Długołęka

Kazimierz Pater: Osiągli co pragli

Kazimierz Pater:   Osiągli co pragli

Ten niegramatyczny zwrot w tytule dobrze oddaje sytuację wrocławskich baronów PO. Pochodzi zresztą od jednego z nich, ale to zupełnie inna historia. I znowu cytat, tym razem mojej babci, która mówiła, że „jak Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera”. Partyjniackie rozgrywki w dolnośląskiej PO, jakie obserwowaliśmy w końcu zeszłego roku, były pierwszą oznaką wzmiankowanej utraty. „Nie mój cyrk, nie moje małpy”, ale źle się chłopcy bawicie – pomyślałem sobie. I masz, wykrakałem! 

SPRAWA PROFESORA KIEŻUNA JEST I MOJĄ SPRAWĄ

SPRAWA PROFESORA KIEŻUNA JEST I MOJĄ SPRAWĄ

Miłosz Szczurowski:  Względność wszystkiego, relatywizowanie każdej wartości sprawia, że rządzący mogą łatwo dzielić i rządzić. Tworzyć świat dobry dla rządzących i nie do zniesienia dla rządzonych. Jestem jednym z rządzonych, dlatego piszę list otwarty do takich jak ja, w dodatku o poglądach prawicowych, jak  w Polsce zwykło się nazywać propaństwowość. Co mnie zmusza do tak wielkiej aktywności w  dzisiejszych czasach publicznej bierności większości z nas? - STRACH PRZED POŻYTECZNYMI IDIOTAMI. Szczególnie przed pożytecznymi idiotami wśród nas, propaństwowców.

40-procentowe poparcie dla PiS

40-procentowe poparcie dla PiS 40 procent ankietowanych zadeklarowało swoje poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, gdyby wybory odbyły się dzisiaj. To wynik najnowszego sondażu TNS Polska, przeprowadzonego na zlecenie „Wiadomości”  TVP1 w dniach 12-15 lipca na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski. Na Platformę Obywatelską głosowałoby natomiast 34 procent ankietowanych. Z badań wynika, że do Sejmu weszłyby cztery partie.

Wyjazd do Warszawy na uroczystości Dnia Niepodległości

Wyjazd do Warszawy na uroczystości Dnia Niepodległości

Zachęcamy wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości, sympatyków naszego ugrupowania oraz czytelników portalu pis-powiatwroclawski.pl, do uczestnictwa 10 listopada br. w warszawskich uroczystościach Dnia Niepodległości pod patronatem Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu nr 3 – Wrocław organizuje transport autokarowy do Warszawy dla uczestników obchodów. Wszystkich zainteresowanych prosimy o pilny kontakt z Dyrektorem Biura Zarządu Okręgowego – Panią Ryszardą Kubiak, osobiście - w siedzibie biura Zarządu (pl. Solidarności 1/3/5, IV p., lok. 422, Wrocław), bądź telefonicznie - pod nr tel: 668-631-090.