drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Konferencja Prezesa PiS "Plan dla bezpieczeństwa energetycznego" z udziałem posła Dawida Jackiewicza

Konferencja Prezesa PiS

Rok temu obecny premier Donald Tusk zapowiedział powołanie ministerstwa energetyki. Minął rok, nie ma ministerstwa, nie ma bezpieczeństwa energetycznego, nie ma kompleksowych działań (...) Premier nie powinien się zajmować propagandą, ale wziąć się za rozwiązywanie najważniejszych spraw.- mówił Prezes Jarosław Kaczyński 14 kwietnia na konferencji prasowej.  Założenia Programu PiS w zakresie zapewnienia Polsce bezpieczeństwa energetycznego przedstawił poseł Dawid Jackiewicz.              Zobacz Konferencję.

 

Jak jesteś za Polską to masz problem

Jak jesteś za Polską to masz problem

Jak jesteś za Polską to masz problem. Kochasz swój kraj i chcesz go zrozumieć. Ale jeśli nie popatrzysz i nie poznasz motywacji ludzi wpływających na to co się dzieje z Twoją Ojczyzną, nic nie zrozumiesz. Jeśli uważasz słowo Ojczyzna za zbyt patetyczne, myśl o swoim miejscu na ziemi tu i teraz. Media nie zajęły się przyczyną demonstracji Solidarności pod hasłem Dość lekceważenia społeczeństwa, czyli krytyczną oceną rządu, ale wyłowiły i komentowały dwa newsy; SMS-a do członków PiS o zakazie udziału w demonstracji i oświadczenie rzecznika prasowego przewodniczącego Dudy w sprawie uczestnictwa partii politycznych w demonstracji. Co ma mówić w takiej sytuacji i pisać ktoś, kto jest jednocześnie członkiem Solidarności i PiS? Zastanowiłem się i powiem wam, swoim kolegom ze związku i partii. Stare powiedzenie, nie pamiętam kogo jeszcze z czasów rzymskiego imperium, mówi o tym, że jak coś się wydarzy, a chcesz wiedzieć kto za tym stoi, sprawdź kto najwięcej na wydarzeniu skorzystał! I drugie moje spostrzeżenie: wszystko robią ludzie, nawet jeśli używają nazwy organizacji, powiedzmy Solidarności i PiS.

 

NIE dla ideologii gender - NIE dla finansowania indoktrynacji i propagandy

NIE dla ideologii gender - NIE dla finansowania indoktrynacji i propagandy
Popierając apel posła Dawida Jackiewicza zachęcamy każdego z Państwa do podpisania wniosku, wyrażającego sprzeciw wobec finansowania ze środków europejskich programów, promujących ideologię gender. Obecnie trwają konsultacje społeczne nad nowym Regionalnym Programem Operacyjnym, który określi w Województwie Dolnośląskim sposób wydatkowania funduszy europejskich w latach 2014-2020. Nie bójmy się otwarcie sprzeciwić wszelkim próbom propagandowej, przedwczesnej seksualizacji dzieci oraz manipulacji procesem wychowania przyszłych pokoleń Polaków. 
Fot. mzacha/sxc.hu 

Akcja "CZAS NA ZMIANY"

Akcja

PiS rozpoczął akcję "Czas na zmiany".  W ramach akcji posłowie, senatorowie i europarlamentarzyści w niedzielę 29 czerwca odwiedzą wszystkie powiaty w kraju. Podczas 300 otwartych spotkań politycy PiS będą przedstawiać Polakom kulisy i skutki afery taśmowej, kompromitującej rząd Donalda Tuska. Przedstawią również plany PiS-u na to, aby PO nie mogła zamieść skandalu pod dywan.   Zachęcamy do przeczytania pierwszego numeru biuletynu "Czas na zmiany".

Wrocławskie Obchody IV Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Wrocławskie Obchody IV Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Obchody IV rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się we Wrocławiu w poniedziałek 7 kwietnia od wyeksponowania planszy „Przeszli, przepadli” na fasadzie katedry św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej. W organizację uroczystości rocznicowych włączyły się różne środowiska patriotyczne m.in. Prawo i Sprawiedliwość, NSZZ Solidarność, wrocławski Klub Gazety Polskiej, Związek Sybiraków, Chrześcijańska Demokracja, Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej, Kongres Nowej Prawicy, Solidarność Walcząca, Prawica RP, Civitas Christiana, Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość, Związek Piłsudczyków. Zobacz program obchodów.

 

PODZIĘKOWANIA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU WROCŁAWSKIEGO!

PODZIĘKOWANIA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU WROCŁAWSKIEGO!

Szanowni Państwoserdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, za obywatelską postawę i zaangażowanie w sprawy kraju. Dziękujemy tym, którzy oddali swoje głosy na partię Prawo i Sprawiedliwość. To między innymi dzięki Waszemu poparciu kandydaci z naszego okręgu Dawid Jackiewicz i Kazimierz M. Ujazdowski otrzymali mandaty europosłów. Jesteśmy przekonani, że nie zawiodą Państwa zaufania i z pewnością będą skutecznymi obrońcami polskich spraw w Unii.