drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego w związku z sytuacją na Ukrainie

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego w związku z sytuacją na Ukrainie
Wkroczenie wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy będzie stanowić brutalne naruszenie norm prawa międzynarodowego i pogwałcenie zasady terytorialnej integralności tego państwa, której gwarantami są m.in. USA oraz Wielka Brytania. Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, iż działanie takie wymaga nadzwyczajnej i kryzysowej reakcji ze strony państw wolnego świata i organizacji strzegących bezpieczeństwa międzynarodowego.  Przeczytaj pełny tekst Oświadczenia.

ZUS czy OFE?

ZUS czy OFE?

Nadal każdy z nas jeśli chce być ubezpieczony na starość musi opłacać składki emerytalne w wysokości 19,52 proc. podstawy wymiaru składki czyli swojego przychodu, od którego płaci podatek (podział składki jest solidarny, ubezpieczony opłaca 9,76 proc. tej kwoty, drugie tyle pracodawca). Prawo wyboru ogranicza się tylko do tego, co dana osoba w przyszłości zrobi z częścią składek wynoszącą zaledwie 2,92 proc. Może bowiem zdecydować się na przekazywanie tych pieniędzy na subkonto ZUS lub do OFE. Jaki wariant wybrać?

Gmina Czernica podzielona jak Korea

Gmina Czernica podzielona jak Korea

Miłosz Szczurowski:  Kiedy piszę o Chrząstawie, od razu nasuwa mi się problem, który w gminie Czernica ciągnie się od lat - podział gminy na dwie części, lepszą i gorszą, ważniejszą i mniej ważną. Można śmiało powiedzieć, że trochę tu jak w Korei – Północ i Południe. Ta sytuacja jest wynikiem tego, że południowa część ma w Radzie gminy większą reprezentację, a radni niestety nie poczuwają się do reprezentowania całej gminy, a tylko do załatwiania swoich około podwórkowych spraw. Dla wójta i reszty dworu, trwającego niezmiennie od 20 lat, taki stan rzeczy jest wygodny, bo podzieloną Radą łatwiej sterować.  Taka gmina…  Więcej w zakładce Gmina Czernica

 

Podnieś się Polsko!

Podnieś się Polsko!
Książka autorstwa Grzegorza Wysockiego "Podnieś się, Polsko!" jest zbiorem miniesejów, dotyczących trzech wielkich tematów: naród polski - jego przemiany, słabości, ale i mocne strony; świat wirtualny, który wpływa na kształtowanie się kolejnych pokoleń i modyfikowanie tradycyjnych wzorców społecznych; Kościół katolicki i jego rola w społeczeństwie polskim. Ta książka to wezwanie do refleksji i obrony tradycyjnych postaw, które są fundamentami polskości, rodziny, wspólnoty zwanej narodem polskim. 

Miasto spotkań, miasto rozstań

Miasto spotkań, miasto rozstań

Kazimierz Pater:   Wrocław został nazwany miastem spotkań przez Jana Pawła II podczas pierwszej wizyty „naszego papieża” w stolicy Dolnego Śląska. Równie dobrze mógł zostać nazwany miastem rozstań. Z Wrocławiem rozstali się i polscy Piastowie i czescy Przemyślidzi i Luksemburgowie i niemieccy Habbsburgowie i Prusacy, którzy w swej dojrzałej niemieckością nazistowskiej postaci odeszli w 1945 roku. Decyzją czarnowąsego władcy Kremla w prostym sołdackim mundurze czerwonoarmiejca, od blisko 70 lat we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku przyszło żyć nam, Polakom. Czy to będzie tylko krótki epizod w historii tego miasta, która wbrew swej nazwie, świadczy o tym, że do Wrocławia nikt nie powraca? 

„Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”- Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska

„Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”- Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska

Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność" i Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym z okazji 95. rocznicy odzyskania niepoległości. Celem konkursu jest upowszechnianie wartości patriotycznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży Dolnego Śląska. Konkurs organizowany jest dla uczczenia Święta Niepodległości 11 Listopada. Hasłem przewodnim są w tym roku słowa: „Bohaterowie naszej historii”. Prace będą oceniane w kategoriach przedszkoli, szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI), gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ośrodków specjalnych i domów kultury. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną pokazane na specjalnie przygotowanej wystawie. Zachęćmy nasze dzieci do udziału w konkursie.