drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Profesor Ryszard Legutko o wydarzeniach na Uniwersytecie Wrocławskim

Profesor Ryszard Legutko o wydarzeniach na Uniwersytecie Wrocławskim

Kilka lat temu wziąłem udział w dyskusji na Uniwersytecie Warszawskim razem z ówczesnym politykiem Prawa i Sprawiedliwości niejakim Radosławem Sikorskim oraz amerykańskim gościem Normanem Podhoretzem. Tematem, jeśli dobrze pamiętam, była amerykańska polityka zagraniczna. Na sali pojawiła się grupa lewaków. Zachowywali się hałaśliwie, krzyczeli, tupali, przerywali, a wyjątkowo pajacującego Piotra Ikonowicza wynieśli pracownicy ochrony Uniwersytetu. Pisano później o tym wydarzeniu jako o godnym odnotowania proteście lewicowców przeciw reprezentującemu imperializm amerykański Podhoretzowi. Sam protest i jego forma nie wzbudziły jednak żadnych szerszych komentarzy.

Pomóż zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum ws. Lasów Państwowych

Pomóż zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum ws. Lasów Państwowych

Poseł PiS Jan Szyszko ocenił, że koalicja PO-PSL w tempie ekspresowym „zdestabilizowała” Lasy Państwowe. Według polityka umożliwi to rozpoczęcie procesu sprzedaży terenów Lasów Państwowych, których jest 7 mln hektarów. Zebrano już ok. 50 tys. podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum ws. Lasów Państwowych oraz renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w kwestii sprzedaży ziemi obcokrajowcom. PiS musi uzbierać 500 tys. podpisów obywateli.

Pobierz formularz do zbierania podpisów pod referendum.

Akcja "CZAS NA ZMIANY"

Akcja
Jutro w Warszawie rozpocznie się Zgromadzenie Obywatelskie „Czas na zmiany”. Będzie to kolejne spotkanie otwarte, mające na celu  jednoczenie środowisk prawicowych i patriotycznych oraz zacieśnianie współpracy przy organizacji wspólnych przedsięwzięć. W skład Zespołu Koordynacyjnego, organizującego spotkanie wchodzą obok Prawa i Sprawiedliwości m.in. NSZZ „Solidarność”, Kluby GP, Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Solidarność Rolników Indywidualnych, Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Prawica RP, Stronnictwo Ludowe PSL „Piast”, Stowarzyszenie Morskie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz poseł na Sejm RP Andrzej Smirnow. W poniedziałek 21 lipca, każdy parlamentarzysta PiS na terenie powiatu w swoim okręgu wyborczym przeprowadzi konferencję prasową dotyczącą „Afery Taśmowej”.  Zachęcamy do przeczytania drugiego numeru biuletynu "Czas na zmiany".
 

Czas na rewitalizację linii kolejowej Wrocław-Sobótka

Czas na rewitalizację linii kolejowej Wrocław-Sobótka

Linia kolejowa na trasie Wrocław - Sobótka - Świdnica od lat jest nieczynna. Stanowi to znaczące utrudnienie dla tysięcy osób, dojeżdżających na tej trasie do miejsc pracy czy nauki. Te okolice nie należą niestety do majętnych, dlatego też takie połączenie kolejowe jest dla mieszkańców Sobótki i jej okolic bardzo potrzebne. Sobótka to bardzo atrakcyjna miejscowość turystyczna, dzięki czemu częstotliwość korzystania ze wznowionego połączenia byłaby niewątpliwie zwiększona. Należy też pamiętać, iż każdy kolejny rok niszczenia infrastruktury kolejowej na tej trasie systematycznie zwiększa koszty jej modernizacji w przyszłości. Przed nami nowy budżet UE, pojawia się szansa na współfinansowanie inwestycji kolejowych. Jeżeli teraz tego nie zrobimy, to być może już nigdy nie będzie szansy na znalezienie pieniędzy na rewitalizację tego połączenia – twierdzi Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Paweł Hreniak. Pełny tekst pisma Pawła Hreniaka do Zarządu Województwa w sprawie rewitalizacji linii kolejowej Wrocław-Sobótka w zakładce Gmina Sobótka. (fot. www.sleza.sobotka.net.)

Pan Marszałek i konsultacje nowego RPO. Czy to ma sens?

Pan Marszałek i konsultacje nowego RPO. Czy to ma sens?
Pan Marszałek z bilbordów, spotów i miliona ulotek zachęca do konsultacji społecznych nowego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Tymczasem w projekcie RPO poddanym konsultacją społecznym nie przedstawiono listy inwestycji. Z prezentowanego dokumentu nie dowiemy się jakie inwestycje z funduszy unijnych planuje się w drogach wojewódzkich, liniach kolejowych, szpitalach, czy rozwoju e-usług itd. Zainteresowane osoby odsyłam np. na stronę 113, 127,132, 141, 144 itd., gdzie w miejscu w którym powinna zostać załączona lista najważniejszych inwestycji dla rozwoju województwa pojawia się zdanie: „do uzupełnienia na późniejszym etapie”.
 

Jeśli jednak coś zagraża dziś Europie, to raczej duch Lenina, niż Hitlera.

Jeśli jednak coś zagraża dziś Europie, to raczej duch Lenina, niż Hitlera.

Posłowie Parlamentu Europejskiego, wspólnie z Viviane Reding, wiceprzewodniczącą Komisji i Komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa, debatowali dziś w Strasburgu nad wzrostem prawicowego ekstremizmu w Europie. Podczas sesji Profesor Ryszard Legutko w swoim wystąpieniu powiedział między innymi: "Prawicowy ekstremizm to fikcja. (...) Jeśli jednak coś zagraża dziś Europie, to raczej duch Lenina, niż Hitlera, gdyż to lewica przechwyciła główny nurt. Lewicowa ideologia jest narzucana przez narodowe rządy i Unię Europejską. Księża i urzędnicy państwowi są zmuszani do udzielania małżeństw homoseksualnych, wbrew ich woli i sumieniu, szpitale są zmuszane do przeprowadzenia aborcji, prorodzinne demonstracje policja brutalnie przepędza, a minister Peillon chce zastąpić chrześcijaństwo religią republikańską." Polecamy pełny tekst wystąpienia.