drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Znaleźć rozwiązanie dla Smolca

Znaleźć rozwiązanie dla Smolca

Szybki i często niekontrolowany wzrost wpływa na podział Smolca na Stary i Nowy, pomimo iż wieś nadal pozostaje jedną jednostką administracyjną. Problemy i zmartwienia mieszkańców części Smolca od strony Pietrzykowic do ul. Wrocławskiej mają się nijak do problemów osób zamieszkałych od ul. Wrocławskiej do ul. Wiśniowej. Ci, którzy znają Smolec, a przede wszystkim mieszkańcy wsi, wiedzą co jest tego przyczyną. Sądzimy, że nie ma już co analizować, czy można było tego uniknąć? W zamian pragniemy przedstawić możliwe rozwiązanie problemu jako alternatywę dla pogłębiającej się dychotomii Nowego i Starego Smolca. Mamy tu do czynienia z sytuacją, kiedy trzeba będzie podjąć strategiczną decyzję co do przyszłości Smolca, a w konsekwencji całej gminy. Fot. Grzegorz Kilian - Smolec z lotu ptaka.     Więcej w Zakładce Gmina Kąty Wrocławskie      

RADOSNEGO ALLELUJA!

RADOSNEGO ALLELUJA!
Święta Wielkanocne zawsze niosą wielką nadzieję i przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy, aby atmosfera Wielkiej Nocy pełna była szczególnej radości i pokoju, zgody i pojednania, otwarcia na potrzeby innych. Niech ten szczególny czas odkryje w nas zdolność do przebaczania i napełni nowymi siłami w realizacji zamierzeń i celów.

 

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński we Wrocławiu

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński we Wrocławiu

Chcemy wygrać wybory i rządzić samodzielnie, ale żeby to było możliwe wokół Prawa i Sprawiedliwości musi powstać duży ruch społeczny wszystkich środowisk prawicowych i patriotycznych, którym przyszłość Polski i Polaków nie jest obojętna – mówił wiceprezes PiS, poseł na Sejm RP Mariusz Kamiński 5 kwietnia we Wrocławiu. Kamiński gościł w okręgu wrocławskim w ramach cyklu spotkań otwartych członków Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami, odbywających się w całej Polsce. Gospodarzami spotkania byli posłowie Dawid Jackiewicz i Kazimierz Ujazdowski - dolnośląscy kandydaci PiS do parlamentu europejskiego. 

NADZIEI, WIARY I MIŁOŚCI Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!

NADZIEI, WIARY I MIŁOŚCI Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!

Wielkanocne Święta to w polskiej tradycji czas bliskości, rodzinnych spotkań, wspólnego malowania pisanek, pieczenia mazurków, ale przede wszystkim święta nadziei, wiary i miłości. Niech Chrystus Zmartwychwstały  umocni Nas wszystkich, pozwoli  zachować  pogodę ducha, nieustanną nadzieję i ufność, mimo różnych trudności, które niesie nasze życie codzienne. W te piękne dni życzymy wszystkim głębokich przeżyć i dobrych myśli. Oby Wielkanoc 2014 przyniosła także krzepiące refleksje przy świątecznym stole oraz radość i zabawę w dyngusowy poniedziałek.  

 

Już w środę z „Gazetą Polską” film "Jak zginął prezydent". Zobacz zwiastun!

Już w środę z „Gazetą Polską” film
Najnowszy film o katastrofie smoleńskiej, który 25 czerwca będzie dołączony do „Gazety Polskiej”, naświetla ukrywane dotychczas fakty o śmierci Prezydenta RP. Na płycie znajdzie się pierwsza profesjonalna rekonstrukcja zdarzeń z 10 kwietnia 2010 r. Ukazuje ona, jak doszło do zmylenia załogi Tu-154, a następnie do zniszczenia samolotu. Film pokazuje, jak rosyjscy kontrolerzy wprowadzili polską załogę w błąd, i dowodzi, że wszystkie najistotniejsze decyzje dotyczące rządowego Tu-154 zapadały w Moskwie.