drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

List rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej do rządzących i rektorów wyższych uczelni

List rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej do rządzących i rektorów wyższych uczelni

Rodziny Ofiar Katastrofy Smoleńskiej wystosowały List Otwarty do Rektorów  uniwersytetów i szkół wyższych polskich i zagranicznych (UE, USA i Kanady), Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezesa Polskiej Akademii Nauk, Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej.     

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński we Wrocławiu

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński we Wrocławiu

Chcemy wygrać wybory i rządzić samodzielnie, ale żeby to było możliwe wokół Prawa i Sprawiedliwości musi powstać duży ruch społeczny wszystkich środowisk prawicowych i patriotycznych, którym przyszłość Polski i Polaków nie jest obojętna – mówił wiceprezes PiS, poseł na Sejm RP Mariusz Kamiński 5 kwietnia we Wrocławiu. Kamiński gościł w okręgu wrocławskim w ramach cyklu spotkań otwartych członków Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami, odbywających się w całej Polsce. Gospodarzami spotkania byli posłowie Dawid Jackiewicz i Kazimierz Ujazdowski - dolnośląscy kandydaci PiS do parlamentu europejskiego. 

"Niosła go Polska" - film o Lechu Kaczyńskim

„Niosła Go Polska” to tytuł filmowej biografii Lecha Kaczyńskiego. Film nie był dotąd nigdzie wyświetlany, a jego premierowe DVD zostanie dołączone do tygodnika „Do Rzeczy”. W poniedziałek 7 października  – pierwsza część filmu. Druga część filmu trafi do dystrybucji za dwa tygodnie, 21 października. „Nigdy nie widziałem filmu, który tak dobrze oddaje mojego brata, to znaczy istotę tego wszystkiego, co robił w życiu publicznym” – mówi o filmie, Jarosław Kaczyński.

Poznajmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. KAZIMIERZ M. UJAZDOWSKI: Unii brakuje solidarności

Poznajmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. KAZIMIERZ M. UJAZDOWSKI: Unii brakuje solidarności

W mojej pracy w Parlamencie Europejskim chcę między innymi skupić się na wsparciu nauki, uniwersytetów i innych szkół wyższych Dolnego Śląska. Poziom edukacji i szkolnictwa wyższego wprost przekłada się na wskaźniki innowacyjności i wydajności pracy absolwentów, a te z kolei na kreowanie nowych miejsc pracy i wyższy wzrost gospodarczy. Pokazują to przykłady państw, które mocno postawiły na budowę gospodarki opartej na wiedzy, jak Finlandia czy Irlandia. Środki europejskie nie mogą być przejadane, ale muszą być mądrze inwestowane. Powinny służyć wykorzystaniu potencjału tkwiącego w młodych Polakach i zapewnienia im pracy i możliwości godnego życia w kraju zamiast na emigracji. 

Wybory samorządowe wygrałoby PiS – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS

Wybory samorządowe wygrałoby PiS – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS

W wyborach do sejmików wojewódzkich na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 25 proc. deklarujących udział w wyborach, drugie miejsce ma Platforma Obywatelska (22 proc.), gotowość głosowania na PSL i SLD wyraziło po 6 proc. respondentów - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Jeszcze mniej zwolenników znalazły Nowa Prawica (3 proc.) oraz Twój Ruch (2 proc.). Chęć głosowania na niepartyjny komitet wyborczy zadeklarowało 7 proc. wyborców.Podobne wyniki przyniósł inny sondaż przeprowadzony przez TNS Polska. Na jego czele PiS (31 proc.), a dalej PO (27 proc.), SLD (10 proc.), PSL (7 proc.) i KNP (5 proc.)

Ogólnopolska pikieta w obronie Ukrainy!

Ogólnopolska pikieta w obronie Ukrainy!
„Solidarność” organizuje w najbliższą sobotę, tj. 8 marca o godz. 14.00 ogólnopolską pikietę przed ambasadą Rosji w Warszawie. Zachęcamy do udziału w manifestacji wszystkich,  którym leży na sercu niepodległość Ukrainy. Piotr Duda - przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" napisał w swoim oświadczeniu: Chcemy pokazać nasze poparcie i nazwać rzeczy po imieniu. Agresora nazwać agresorem, ofiarę ofiarą. Musimy Ukrainie okazać naszą solidarność.