drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Czeka nas Elbląg w skali Dolnego Śląska

Czeka nas Elbląg w skali Dolnego Śląska

Paweł Hreniak:  Liderzy tworzącej się nowej koalicji na Dolnym Śląsku próbują przekonać nas, że wszystko co robią, robią z troski o region. Z jakiegoś powodu panowie uznali, że dzielenie pieniędzy unijnych i stanowisk w swoim własnym gronie, jest tożsame z interesem mieszkańców województwa. Teza wysoce ryzykowna i wypada się tylko uśmiechnąć.

CIĘŻARÓWKI ROZJEŻDŻAJĄ ŻÓRAWINĘ

CIĘŻARÓWKI ROZJEŻDŻAJĄ ŻÓRAWINĘ

Miłosz Szczurowski:  Już od prawie roku mieszkańcy Żórawiny odczuwają skutki wzmożonego ruchu ciężarówek  w swojej miejscowości. Po wprowadzeniu płatnego przejazdu autostradą A4, kierowcy TIR-ów, dla uniknięcia długich przestojów w punkcie poboru opłat  w Karwianach, bardzo często po prostu zjeżdżają z autostrady. W Wojkowicach skręcają z drogi wojewódzkiej 395 na drogę powiatową i przejeżdżają przez Żórawinę i Księginice (gm. Kobierzyce). Potem kierują się drogę krajową E67 i na węźle Magnice wjeżdżają na obwodnicę autostradową Wrocławia (OAW). W ten sam sposób przemieszczają się w odwrotnym kierunku. 

40-procentowe poparcie dla PiS

40-procentowe poparcie dla PiS 40 procent ankietowanych zadeklarowało swoje poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, gdyby wybory odbyły się dzisiaj. To wynik najnowszego sondażu TNS Polska, przeprowadzonego na zlecenie „Wiadomości”  TVP1 w dniach 12-15 lipca na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski. Na Platformę Obywatelską głosowałoby natomiast 34 procent ankietowanych. Z badań wynika, że do Sejmu weszłyby cztery partie.

Jaruzelski - trzy razy NIE!

Jaruzelski - trzy razy NIE!

W pierwszych dniach stanu wojennego, za zgodą wojskowych, bo trzeba było mieć pozwolenie  od komisarza wojennego na podróżowanie, mój znajomy pojechał do rodziny na Górny Śląsk. Opowiadał mi, że w przejściu podziemnym pod dużym skrzyżowaniem w centrum Dąbrowy Górniczej przeczytał namalowany czerwonym lakierem na ścianie napis: Jaruzelski, historia cię oceni, a ja cię pierdolę - Józek. Nie wiem czy Józkowi się udało, ale wiem, że Polacy i historia dalej mają z Jaruzelskim problem. 

"Prezydent" - Film o Lechu Kaczyńskim

W świąteczny czas zachęcamy do obejrzenia  wyprodukowanego przez "Gazetę Polską" filmu "Prezydent".  Dokument  zawiera unikatowe, niepublikowane do tej pory zdjęcia i materiały filmowe o tragicznie zmarłym prezydencie. Nie zabrakło w nim również słynnej sceny z przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi w 2008 r., podczas agresji wojsk Federacji Rosyjskiej na Gruzję. Zobacz: "Prezydent" Film o Lechu Kaczyńskim, reżyseria Joanna Lichocka i Jarosław Rybicki 

„Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”- Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska

„Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”- Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska

Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność" i Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym z okazji 95. rocznicy odzyskania niepoległości. Celem konkursu jest upowszechnianie wartości patriotycznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży Dolnego Śląska. Konkurs organizowany jest dla uczczenia Święta Niepodległości 11 Listopada. Hasłem przewodnim są w tym roku słowa: „Bohaterowie naszej historii”. Prace będą oceniane w kategoriach przedszkoli, szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI), gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ośrodków specjalnych i domów kultury. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną pokazane na specjalnie przygotowanej wystawie. Zachęćmy nasze dzieci do udziału w konkursie.