drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Jacek Świat: Zestrzelenie malezyjskiego samolotu może okazać się dla Putina gwoździem do politycznej trumny

Jacek Świat: Zestrzelenie malezyjskiego samolotu może okazać się dla Putina gwoździem do politycznej trumny

Wywiad z Posłem Prawa i Sprawiedliwości Jackiem Światem dla portalu wDolnymŚląsku.pl ws. zamachu malezyjskiego Boeinga na Ukrainie i polityce międzynarodowej pod wodzą Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Polecamy!

Kazimierz Pater: "Przyzwoitość skrzeczy"

Kazimierz Pater:

Michał Boni dostał po gębie od Janusza Korwina-Mikkego. Zgodnie z kodeksem Boziewicza, byłby to wstęp do pojedynku, a do Boniego należałby wybór broni. Ale ten wybrał - zdziwienie. „Zapowiadał, że mi gębę obije” - mówił Boni o Korwinie. „Ale za co? Przecież wyjaśniałem, że współpracowałem szantażowany, a właściwie to nie współpracowałem i w zasadzie jestem pokrzywdzony”  -  tak się żalił nasz „dziadzio z krzaków”, jak się był reklamował w spocie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Michał Boni  należy do tych naszych rodaków, których los, wychowanie, doświadczenie, pół wieku komuny czy diabli wiedzą co jeszcze, pozbawiły pewnej cechy, którą w kodeksie Boziewicza nazywano honorem.

Ryszard Legutko "Antykaczyzm. Studium polskiej choroby"

Ryszard Legutko

Monografia autorstwa Ryszarda Legutki pod tytułem „Antykaczyzm. Studium polskiej choroby” (Wydawnictwo M, Kraków 2013) to wartościowa rozprawa poświęcona nie tylko temu obszarowi współczesnego polskiego dyskursu politycznego, jaki dotyka retoryki wymierzonej w Prawo i Sprawiedliwość czy bezpośrednio w braci Kaczyńskich. Przede wszystkim pokazuje źródła obniżania jakości debaty publicznej, uzmysławia zgubne skutki konkretnych działań podejmowanych przez zaangażowane politycznie ośrodki medialne. Gorąco poleca się ją wszystkim czytelnikom, którzy pragną być bardziej świadomymi obywatelami III Rzeczypospolitej Polskiej. Pełna recenzja Piotra Tomaszewskiego w portalu konserwatyzm.pl. Książka dostępna w księgarni internetowej Wydawnictwa M.

Podnieś się Polsko!

Podnieś się Polsko!
Książka autorstwa Grzegorza Wysockiego "Podnieś się, Polsko!" jest zbiorem miniesejów, dotyczących trzech wielkich tematów: naród polski - jego przemiany, słabości, ale i mocne strony; świat wirtualny, który wpływa na kształtowanie się kolejnych pokoleń i modyfikowanie tradycyjnych wzorców społecznych; Kościół katolicki i jego rola w społeczeństwie polskim. Ta książka to wezwanie do refleksji i obrony tradycyjnych postaw, które są fundamentami polskości, rodziny, wspólnoty zwanej narodem polskim. 

Zwycięstwo Telewizji Trwam i jej sympatyków

Zwycięstwo Telewizji Trwam i jej sympatyków

Telewizja Trwam otrzymała miejsce na multipleksie. Dzisiejsza jednogłośna decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest zwycięstwem wszystkich widzów i sympatyków Telewizji Trwam, którzy przez wiele miesięcy w całej niemal Polsce organizowali marsze w jej obronie. Telewizja Trwam trafi na pierwszy cyfrowy multipleks w kwietniu 2014r., bo wtedy jeden z kanałów opuści Telewizja Polska.

Co usłyszeli posłowie na tajnym posiedzeniu ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski? „Nie jesteśmy przygotowani na sytuacje kryzysowe…”

Co usłyszeli posłowie na tajnym posiedzeniu ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski? „Nie jesteśmy przygotowani na sytuacje kryzysowe…”

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie połączonych komisji Skarbu Państwa, Gospodarki oraz Energetyki i Surowców Energetycznych w sprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Niestety już po kilkunastu minutach posiedzenia Komisji widać było, że nie dowiemy się niczego nowego o działaniach rządu zmierzających do większej dywersyfikacji dostaw gazu.  Według informacji, które już wcześniej miałem, a które dzisiaj się potwierdziły, w sytuacji kryzysowej Polska jest narażona na realne problemy z płynnością dostaw surowców energetycznych - powiedział poseł Dawid Jackiewicz w wywiadzie, udzielonym portalowi wpolityce.pl.  Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu.