drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Czeka nas Elbląg w skali Dolnego Śląska

Czeka nas Elbląg w skali Dolnego Śląska

Paweł Hreniak:  Liderzy tworzącej się nowej koalicji na Dolnym Śląsku próbują przekonać nas, że wszystko co robią, robią z troski o region. Z jakiegoś powodu panowie uznali, że dzielenie pieniędzy unijnych i stanowisk w swoim własnym gronie, jest tożsame z interesem mieszkańców województwa. Teza wysoce ryzykowna i wypada się tylko uśmiechnąć.

Ogólnopolska pikieta w obronie Ukrainy!

Ogólnopolska pikieta w obronie Ukrainy!
„Solidarność” organizuje w najbliższą sobotę, tj. 8 marca o godz. 14.00 ogólnopolską pikietę przed ambasadą Rosji w Warszawie. Zachęcamy do udziału w manifestacji wszystkich,  którym leży na sercu niepodległość Ukrainy. Piotr Duda - przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" napisał w swoim oświadczeniu: Chcemy pokazać nasze poparcie i nazwać rzeczy po imieniu. Agresora nazwać agresorem, ofiarę ofiarą. Musimy Ukrainie okazać naszą solidarność. 
 
 

Jak jesteś za Polską to masz problem

Jak jesteś za Polską to masz problem

Jak jesteś za Polską to masz problem. Kochasz swój kraj i chcesz go zrozumieć. Ale jeśli nie popatrzysz i nie poznasz motywacji ludzi wpływających na to co się dzieje z Twoją Ojczyzną, nic nie zrozumiesz. Jeśli uważasz słowo Ojczyzna za zbyt patetyczne, myśl o swoim miejscu na ziemi tu i teraz. Media nie zajęły się przyczyną demonstracji Solidarności pod hasłem Dość lekceważenia społeczeństwa, czyli krytyczną oceną rządu, ale wyłowiły i komentowały dwa newsy; SMS-a do członków PiS o zakazie udziału w demonstracji i oświadczenie rzecznika prasowego przewodniczącego Dudy w sprawie uczestnictwa partii politycznych w demonstracji. Co ma mówić w takiej sytuacji i pisać ktoś, kto jest jednocześnie członkiem Solidarności i PiS? Zastanowiłem się i powiem wam, swoim kolegom ze związku i partii. Stare powiedzenie, nie pamiętam kogo jeszcze z czasów rzymskiego imperium, mówi o tym, że jak coś się wydarzy, a chcesz wiedzieć kto za tym stoi, sprawdź kto najwięcej na wydarzeniu skorzystał! I drugie moje spostrzeżenie: wszystko robią ludzie, nawet jeśli używają nazwy organizacji, powiedzmy Solidarności i PiS.

 

Wrocławskie Obchody IV Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Wrocławskie Obchody IV Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Obchody IV rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się we Wrocławiu w poniedziałek 7 kwietnia od wyeksponowania planszy „Przeszli, przepadli” na fasadzie katedry św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej. W organizację uroczystości rocznicowych włączyły się różne środowiska patriotyczne m.in. Prawo i Sprawiedliwość, NSZZ Solidarność, wrocławski Klub Gazety Polskiej, Związek Sybiraków, Chrześcijańska Demokracja, Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej, Kongres Nowej Prawicy, Solidarność Walcząca, Prawica RP, Civitas Christiana, Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość, Związek Piłsudczyków. Zobacz program obchodów.

 

Premier Jarosław Kaczyński w Radio Maryja

Premier Jarosław Kaczyński w Radio Maryja

W piątkowy wieczór w programie Radio Maryja oraz TV TRWAM "Rozmowy niedokończone" mieliśmy możliwość wysłuchać jaki pomysł na Polskę, i jakie rozwiązanie jej problemów ma Prezes Prawa i Sprawiedliwości Pan Premier Jarosław Kaczyński. Audycja emitowana na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam, w czasie której poruszane są różnorodne tematy, tym razem skupiała się na obecnych problemach naszej ojczyzny oraz na programie Prawa i Sprawiedliwości dla Polski. Specyfiką programu jest możliwość bezpośredniego kontaktu telewidzów i radiosłuchaczy z gościem w studio. To dzięki licznie zgłaszającym się widzom i słuchaczom, mogliśmy usłyszeć odpowiedzi na pytania, które media zazwyczaj nie zadają. Tym, którzy nie mogli w całości posłuchać audycji podajemy linki z pełnymi nagraniami. Warto poświęcić chwilę czasu i posłuchać!

Jan Pospieszalski w Siechnicach

Jan Pospieszalski w Siechnicach

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijańskiego - NOCE KOŚCIOŁÓW znany dziennikarz Jan Pospieszalski, autor programu „Warto Rozmawiać”, poprowadził prelekcję pt. ”Nauczanie Jana Pawła II – Wolność i Solidarność”. Spotkanie odbyło się 22 czerwca w Siechnicach, w Kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP. Były już redaktor TVP w lekcji najnowszej historii Polski, bo tak należałoby nazwać jego prelekcję, przekonywał jak w wielu aspektach naszego życia po roku 1989 jako naród nie odzyskaliśmy pełni  wolności. W swoich wypowiedziach przypominał nauki Świętego już Jana Pawła II i jego częste odwoływanie się do hasła Bóg, Honor, Ojczyzna, które było dewizą naszych ojców, niegodzących się na zniewolenie państwa polskiego. Relacja ze spotkania w Zakładce Gmina Siechnice