drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Podnieś się Polsko!

Podnieś się Polsko!
Książka autorstwa Grzegorza Wysockiego "Podnieś się, Polsko!" jest zbiorem miniesejów, dotyczących trzech wielkich tematów: naród polski - jego przemiany, słabości, ale i mocne strony; świat wirtualny, który wpływa na kształtowanie się kolejnych pokoleń i modyfikowanie tradycyjnych wzorców społecznych; Kościół katolicki i jego rola w społeczeństwie polskim. Ta książka to wezwanie do refleksji i obrony tradycyjnych postaw, które są fundamentami polskości, rodziny, wspólnoty zwanej narodem polskim. 

"Prywatna Telewizja Publiczna" - czy to sposób rządu Donalda Tuska na totalne rządy medialne..?

Z inicjatywy Posła Dawida Jackiewicza - wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Skarbu Państwa, na ręce Marszałek Sejmu 24 maja 2013r. złożony został przez grupę posłów wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Skarbu Państwa w sprawie zmian w sposobie zatrudniania pracowników w TVP SA. Wniosek jest reakcją na Uchwałę podjętą przez Zarząd TVP SA w dniu 15 maja br., która wprowadza poważne zmiany w zatrudnieniu dla części pracowników TVP. Konsekwencje tych zmian są sprzeczne z polskim prawem, naruszają prawa pracownicze, uniemożliwiają realizowanie misji publicznego nadawcy i godzą w niezależność dziennikarską, a mają być rzekomą próbą ominięcia programu zwolnień grupowych.

Spotkanie w Kątach Wrocławskich z Posłem Jackiem Światem - 14 listopada, godz. 18:00, Dom Kultury przy ul. Zwycięstwa 23

Spotkanie w Kątach Wrocławskich z Posłem Jackiem Światem - 14 listopada, godz. 18:00, Dom Kultury przy ul. Zwycięstwa 23

Komitet Prawo i Sprawiedliwość Powiat Wrocławski Centrum
zaprasza na spotkanie
z Panem Posłem Jackiem Światem
w dniu 14 listopada (czwartek) o godz. 18:00
w Domu Kultury w Kątach Wrocławskich (ul. Zwycięstwa 23).
Temat spotkania to: "Przejawy kryzysu rodziny jako przejaw kryzysu państwa".


 

PANNY WYKLĘTE PO RAZ PIERWSZY WE WROCŁAWIU

PANNY WYKLĘTE PO RAZ PIERWSZY WE WROCŁAWIU

Z okazji Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” europoseł Dawid Jackiewicz zaprasza na pierwszy we Wrocławiu koncert znakomitego projektu historyczno-edukacyjnego PANNY WYKLĘTE. Koncert odbędzie się 3 marca o godz. 20.00 w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkuniego 1. PANNY WYKLĘTE to projekt muzyczny Fundacji Niepodległości, która chcąc oddać hołd Żołnierzom Wyklętym – zaprosiła Darka Malejonka z zespołem Maleo Reggae Rockers i niezwykłe polskie Wokalistki do zrobienia tego, co tylko prawdziwi artyści potrafią.

KAMPANIA WYBORCZA ROZPOCZĘTA!

KAMPANIA WYBORCZA ROZPOCZĘTA!

Podczas konferencji prasowej we Wrocławiu Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, przedstawił kandydatów na posłów i senatorów z okręgu wyborczego nr 3, który obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Wrocław oraz powiaty:górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski i wrocławski. ZOBACZ LISTĘ KANDYDATÓW  >>

PiS chce, by rząd pomógł Polakom, którzy wzięli kredyty we frankach

PiS chce, by rząd pomógł Polakom, którzy wzięli kredyty we frankach
Prawo i Sprawiedliwość domaga się aktywnej pomocy rządu dla Polaków, którzy wzięli kredyty na mieszkania we frankach szwajcarskich – oświadczył we wtorek europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Jak podkreślił, „trzeba ratować” ok. 700 tys. osób zadłużonych w tej walucie. „Domagamy się, by rząd zamiast zajmować się wojną domową w PO, czy taśmami premiera Donalda Tuska, zajął się +frankowiczami+ (...) PiS deklaruje gotowość współpracy w wymiarze legislacyjnym w tym zakresie. Tych 700 tys. osób trzeba ratować” – mówił Czarnecki na konferencji prasowej w Sejmie.
„PiS domaga się aktywnej roli państwa polskiego w tej sprawie – poprzez działania wymiaru sprawiedliwości, działania rządu, czy działania ustawodawcze” – powiedział eurodeputowany PiS. Wyraził opinię, że w naszym kraju „sytuacja kredytobiorców biorących kredyty w obcych walutach jest gorsza pod względem formalno-prawnym niż w innych krajach, bo w innych krajach nie ma bankowego tytułu egzekucyjnego, który może umożliwić bankom zabranie mieszkania”.