drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzy poseł Dawid Jackiewicz

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzy poseł Dawid Jackiewicz

Drodzy Państwo! Życzę Państwu błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy! Pełnych wiary, pogody ducha i miłości. A wspólne malowanie PiSanek :-)  w rodzinnym gronie niech przyniesie nam wszystkim radość i chwilę oddechu w wirze codziennych zajęć i obowiązków!

Czy świnie utopią Łosice?

Czy świnie utopią Łosice?

Podstawowym sposobem utylizacji gnojowicy z fermy świń w Łosicach jest rozlewanie jej po okolicznych nieużytkach, drogach polnych i leśnych, na które „wycieka” podczas rozwożenia. Dzierżawca fermy we wniosku do ministerstwa przedstawia umowę o odbiór gnojowicy przez biogazownię, tyle że …położoną w sąsiednim województwie. We wniosku o rozbudowę, ferma  występuje jako zabudowa zagrodowa. Mimo tego Wójt gminy Długołęka podjął decyzję o warunkach rozbudowy tej „zagrody”. Dalsze decyzje należą do Starosty.  Więcej w Zakładce Gmina Długołęka.

MAŁGORZATA ZIOŁKOWSKA-CIESIELSKA - Kandydat do Sejmu z powiatu wrocławskiego

MAŁGORZATA ZIOŁKOWSKA-CIESIELSKA - Kandydat do Sejmu z powiatu wrocławskiego

Pozycja nr 18 na liście PiS do Sejmu RP w okręgu nr 3 Wrocław. Mieszkanka Sobótki. Doświadczona ekonomistka i prywatny przedsiębiorca. Pełnomocnik PiS Komitetu Zachód w powiecie wrocławskim. Zastępca przewodniczącego AK w Sobótce.

IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości

IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości

IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości odbył się w Katowicach i w Sosnowcu w dniach 28-30 czerwca 2013r. Jarosław Kaczyński zapewnił podczas Kongresu, że dołoży wszelkich starań, by Polska się zmieniła. „Ale to przyrzeczenie będzie miało znaczenie tylko wtedy, jeżeli zostanie podjęte przez nas wszystkich” - powiedział Prezes PiS. „Musimy razem doprowadzić do tego, by Polska się zmieniła” - dodał.

List rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej do rządzących i rektorów wyższych uczelni

List rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej do rządzących i rektorów wyższych uczelni

Rodziny Ofiar Katastrofy Smoleńskiej wystosowały List Otwarty do Rektorów  uniwersytetów i szkół wyższych polskich i zagranicznych (UE, USA i Kanady), Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezesa Polskiej Akademii Nauk, Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej.     

Pożegnanie Zbigniewa Romaszewskiego

Pożegnanie Zbigniewa Romaszewskiego
Ze smutkiem 20 lutego 2014r  pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Romaszewskiego. Człowieka niezwykłego, Senatora RP siedmiu kadencji, Rycerza dobrej sprawy, jak zaznaczył na pogrzebie Prezes PIS Jarosław Kaczyński. Był wielkim społecznikiem, działaczem  między innymi Ruchu Odbudowy Polski, którego i ja byłem członkiem oraz delegatem II Krajowego Kongresu Ruchu Odbudowy Polski w lutym 1998 r. Równo 16 lat później  przyszło mi go pożegnać, prawdziwego patriotę, Polaka – Katolika, całkowicie oddanego Bogu i Jego Kościołowi.