drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

NIE BRAKUJE MI ODWAGI!

NIE BRAKUJE MI ODWAGI!

Nie brakuje mi ani odwagi, ani determinacji. Jeżeli zostanę wybrany na Prezydenta RP, będzie to okres ciężkiej pracy, ale i zasypywania podziałów społecznych. Tak rozumiem rolę Prezydenta RP - zapowiedział podczas prezentacji programu kandydat na Prezydenta RP Andrzej Duda, który podpisał 28 lutego umowę programową z Polakami.  PRZECZYTAJ UMOWĘ PROGRAMOWĄ ANDRZEJA DUDY Z POLAKAMI - pobierz.pdf

Akcja "CZAS NA ZMIANY"

Akcja

PiS rozpoczął akcję "Czas na zmiany".  W ramach akcji posłowie, senatorowie i europarlamentarzyści w niedzielę 29 czerwca odwiedzą wszystkie powiaty w kraju. Podczas 300 otwartych spotkań politycy PiS będą przedstawiać Polakom kulisy i skutki afery taśmowej, kompromitującej rząd Donalda Tuska. Przedstawią również plany PiS-u na to, aby PO nie mogła zamieść skandalu pod dywan.   Zachęcamy do przeczytania pierwszego numeru biuletynu "Czas na zmiany".

ZUS czy OFE?

ZUS czy OFE?

Nadal każdy z nas jeśli chce być ubezpieczony na starość musi opłacać składki emerytalne w wysokości 19,52 proc. podstawy wymiaru składki czyli swojego przychodu, od którego płaci podatek (podział składki jest solidarny, ubezpieczony opłaca 9,76 proc. tej kwoty, drugie tyle pracodawca). Prawo wyboru ogranicza się tylko do tego, co dana osoba w przyszłości zrobi z częścią składek wynoszącą zaledwie 2,92 proc. Może bowiem zdecydować się na przekazywanie tych pieniędzy na subkonto ZUS lub do OFE. Jaki wariant wybrać?

Parlamentarzyści PiS składają projekt uchwały solidaryzującej się z Węgrami

Parlamentarzyści PiS składają projekt uchwały solidaryzującej się z Węgrami Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przedstawili projekt uchwały Sejmu RP, której głównym założeniem jest wyrażenie solidarności z narodem i państwem węgierskim w obliczu działań Unii Europejskiej i instytucji międzynarodowych.

Promocja nowej książki posła Kazimierza Ujazdowskiego

Promocja nowej książki posła Kazimierza Ujazdowskiego

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia 14 kwietnia na promocję książki habilitacyjnej Kazimierza M. Ujazdowskiego pt. „Geneza i tożsamość Konstytucji V Republiki Francuskiej. Studium doktrynalno-prawne” (OMP, Kraków 2013). Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w auli im. prof. Witolda Świdy w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie poprowadzi red. Piotr Zaremba z tygodnika „w Sieci”.

Manifestacja głośna, ale pokojowa

Manifestacja głośna, ale pokojowa

W środę 24 kwietnia pod Urzędem Gminy w Żórawinie, odbyła się kolejna manifestacja w sprawie protestu przeciwko budowie jednej z największych ferm norek w Europie. Inwestycja ta powstaje w pobliżu miejscowości Węgry, Bogunów i w bezpośrednim sąsiedztwie Brześcia.

Na zdjęciu jeden z transparentów protestujących mieszkańców.