drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Zwycięstwo Telewizji Trwam i jej sympatyków

Zwycięstwo Telewizji Trwam i jej sympatyków

Telewizja Trwam otrzymała miejsce na multipleksie. Dzisiejsza jednogłośna decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest zwycięstwem wszystkich widzów i sympatyków Telewizji Trwam, którzy przez wiele miesięcy w całej niemal Polsce organizowali marsze w jej obronie. Telewizja Trwam trafi na pierwszy cyfrowy multipleks w kwietniu 2014r., bo wtedy jeden z kanałów opuści Telewizja Polska.

Czy świnie utopią Łosice?

Czy świnie utopią Łosice?

Podstawowym sposobem utylizacji gnojowicy z fermy świń w Łosicach jest rozlewanie jej po okolicznych nieużytkach, drogach polnych i leśnych, na które „wycieka” podczas rozwożenia. Dzierżawca fermy we wniosku do ministerstwa przedstawia umowę o odbiór gnojowicy przez biogazownię, tyle że …położoną w sąsiednim województwie. We wniosku o rozbudowę, ferma  występuje jako zabudowa zagrodowa. Mimo tego Wójt gminy Długołęka podjął decyzję o warunkach rozbudowy tej „zagrody”. Dalsze decyzje należą do Starosty.  Więcej w Zakładce Gmina Długołęka.

List rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej do rządzących i rektorów wyższych uczelni

List rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej do rządzących i rektorów wyższych uczelni

Rodziny Ofiar Katastrofy Smoleńskiej wystosowały List Otwarty do Rektorów  uniwersytetów i szkół wyższych polskich i zagranicznych (UE, USA i Kanady), Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezesa Polskiej Akademii Nauk, Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej.     

Polityk ma psi obowiązek robić dobro publiczne.

Polityk ma psi obowiązek robić dobro publiczne.

Obecna władza nie tylko nie potrafi rządzić, czego dowodów mamy aż nadto – każdy dzień przynosi nowy skandal i świadczy o strukturalnej niesprawności władzy – ale ona także po prostu nie chce rządzić. Chce posiadać, ale nie rządzić. Zajmuje się sama sobą i problemami, które sama sobie stwarza – jak domorośli nieudacznicy na posadach i największa w III RP korupcja polityczna i partyjna. Przede wszystkim ta władza nieustannie zajmuje się propagandą – jedną z najbardziej popularnych praktyk jest rządzenie ad hoc: pedofile, kibole, bestia z Piotrkowa, matki I kwartału... A kogo to obchodzi tu w Przysusze? - mówił prof. Piotr Gliński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości "PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna".

Oświadczenie Delegacji PiS w Parlamencie Europejskim w związku z zestrzeleniem samolotu Malaysia Airlines

Oświadczenie Delegacji PiS w Parlamencie Europejskim w związku z zestrzeleniem samolotu Malaysia Airlines

Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim wyraża najwyższe potępienie aktu bezprzykładnej agresji, jakim było zestrzelenie cywilnego samolotu w okolicach Doniecka we Wschodniej Ukrainie. Samolot został strącony na wysokości ponad 10000 m, co oznacza, że użyta została zaawansowana broń. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim składają najserdeczniejsze wyrazy współczucia rodzinom ofiar katastrofy lotu MH17. Tragedia, która wstrząsnęła światową opinią publiczną, wymaga zdecydowanej reakcji.

"Niosła go Polska" - film o Lechu Kaczyńskim

„Niosła Go Polska” to tytuł filmowej biografii Lecha Kaczyńskiego. Film nie był dotąd nigdzie wyświetlany, a jego premierowe DVD zostanie dołączone do tygodnika „Do Rzeczy”. W poniedziałek 7 października  – pierwsza część filmu. Druga część filmu trafi do dystrybucji za dwa tygodnie, 21 października. „Nigdy nie widziałem filmu, który tak dobrze oddaje mojego brata, to znaczy istotę tego wszystkiego, co robił w życiu publicznym” – mówi o filmie, Jarosław Kaczyński.