drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Pan Marszałek i konsultacje nowego RPO. Czy to ma sens?

Pan Marszałek i konsultacje nowego RPO. Czy to ma sens?
Pan Marszałek z bilbordów, spotów i miliona ulotek zachęca do konsultacji społecznych nowego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Tymczasem w projekcie RPO poddanym konsultacją społecznym nie przedstawiono listy inwestycji. Z prezentowanego dokumentu nie dowiemy się jakie inwestycje z funduszy unijnych planuje się w drogach wojewódzkich, liniach kolejowych, szpitalach, czy rozwoju e-usług itd. Zainteresowane osoby odsyłam np. na stronę 113, 127,132, 141, 144 itd., gdzie w miejscu w którym powinna zostać załączona lista najważniejszych inwestycji dla rozwoju województwa pojawia się zdanie: „do uzupełnienia na późniejszym etapie”.
 

1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Żołnierze Wyklęci – niezłomni Bohaterowie, którzy nie poddali się sowieckiej okupacji. Żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, a później Zrzeszenia WiN i innych formacji, którzy nie mieli złudzeń, że zajmująca od 1944 roku polskie ziemie Armia Czerwona nie przyniesie nam wolności, tylko kolejne zniewolenie. Dlatego wybrali dalszą walkę i wierność żołnierskiej przysiędze. Walczyli i ginęli w latach 1944 – 1963, kiedy poległ ostatni z nich – „Lalek”. W większości zapłacili za to najwyższą cenę – cenę własnego życia. Ich oprawcy próbowali pozbawić Ich także miejsca w naszej pamięci i w podręcznikach historii. Ale to właśnie Żołnierze Wyklęci są dziś zwycięzcami. To Im stawiamy pomniki, to Im poświęcamy ulice i szkoły.  To Oni wygrali. Zobacz Plan obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Spotkanie w Kątach Wrocławskich z Posłem Jackiem Światem - 14 listopada, godz. 18:00, Dom Kultury przy ul. Zwycięstwa 23

Spotkanie w Kątach Wrocławskich z Posłem Jackiem Światem - 14 listopada, godz. 18:00, Dom Kultury przy ul. Zwycięstwa 23

Komitet Prawo i Sprawiedliwość Powiat Wrocławski Centrum
zaprasza na spotkanie
z Panem Posłem Jackiem Światem
w dniu 14 listopada (czwartek) o godz. 18:00
w Domu Kultury w Kątach Wrocławskich (ul. Zwycięstwa 23).
Temat spotkania to: "Przejawy kryzysu rodziny jako przejaw kryzysu państwa".


 

Parlamentarzyści PiS składają projekt uchwały solidaryzującej się z Węgrami

Parlamentarzyści PiS składają projekt uchwały solidaryzującej się z Węgrami Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przedstawili projekt uchwały Sejmu RP, której głównym założeniem jest wyrażenie solidarności z narodem i państwem węgierskim w obliczu działań Unii Europejskiej i instytucji międzynarodowych.

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński we Wrocławiu

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński we Wrocławiu

Chcemy wygrać wybory i rządzić samodzielnie, ale żeby to było możliwe wokół Prawa i Sprawiedliwości musi powstać duży ruch społeczny wszystkich środowisk prawicowych i patriotycznych, którym przyszłość Polski i Polaków nie jest obojętna – mówił wiceprezes PiS, poseł na Sejm RP Mariusz Kamiński 5 kwietnia we Wrocławiu. Kamiński gościł w okręgu wrocławskim w ramach cyklu spotkań otwartych członków Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami, odbywających się w całej Polsce. Gospodarzami spotkania byli posłowie Dawid Jackiewicz i Kazimierz Ujazdowski - dolnośląscy kandydaci PiS do parlamentu europejskiego. 

Wyjazd do Warszawy na uroczystości Dnia Niepodległości

Wyjazd do Warszawy na uroczystości Dnia Niepodległości

Zachęcamy wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości, sympatyków naszego ugrupowania oraz czytelników portalu pis-powiatwroclawski.pl, do uczestnictwa 10 listopada br. w warszawskich uroczystościach Dnia Niepodległości pod patronatem Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu nr 3 – Wrocław organizuje transport autokarowy do Warszawy dla uczestników obchodów. Wszystkich zainteresowanych prosimy o pilny kontakt z Dyrektorem Biura Zarządu Okręgowego – Panią Ryszardą Kubiak, osobiście - w siedzibie biura Zarządu (pl. Solidarności 1/3/5, IV p., lok. 422, Wrocław), bądź telefonicznie - pod nr tel: 668-631-090.