drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Dożynki 2013 w Kątach Wrocławskich i Kobierzycach - Namiot Spotkań Prawa i Sprawiedliwości

Dożynki 2013 w Kątach Wrocławskich i Kobierzycach - Namiot Spotkań Prawa i Sprawiedliwości

Już po raz drugi spotkaliśmy się z mieszkańcami Kątów Wrocławskich i Kobierzyc w namiotach spotkań Prawa i Sprawiedliwości. Rozdaliśmy 500 gratisowych gazet Nasz Dziennik z  sobotnio-niedzielną wkładką dla rolników, który przekazali nam bezpłatnie na potrzeby dożynek toruńscy redemptoryści. Rozdaliśmy też blisko tysiąc ulotek z informacjami o naszej partii, o naszych posłach i biurach poselskich. Uczestnicy dożynek dostali też zdjęcia pary prezydenckiej śp. Marii i Lecha Kaczyńskich. Zebraliśmy podpisy mieszkańców naszych gmin i gości dożynek, domagających się zwolnienia przez TVP miejsca na Multipleksie dla TV TRWAM. Zebraliśmy też kandydatury na mężów zaufania Prawa i Sprawiedliwości do najbliższych wyborów. A nasi milusińscy dostawali chorągiewki z logo naszej partii. W Kątach Wrocławskich mieszkańcy otrzymali też kopię niektórych zapytań, które skierował do Zarządu Miasta  poseł Jacek Świat.  Wielu mieszkańców przechodząc obok naszego namiotu spotkań, życzyło nam zwycięstwa w najbliższych wyborach. Zaznaczmy tu, że było ich o niebo więcej niż w ubiegłym roku. Ludzie są po prostu zmęczeni obecną władzą.

Akcja "CZAS NA ZMIANY"

Akcja
Jutro w Warszawie rozpocznie się Zgromadzenie Obywatelskie „Czas na zmiany”. Będzie to kolejne spotkanie otwarte, mające na celu  jednoczenie środowisk prawicowych i patriotycznych oraz zacieśnianie współpracy przy organizacji wspólnych przedsięwzięć. W skład Zespołu Koordynacyjnego, organizującego spotkanie wchodzą obok Prawa i Sprawiedliwości m.in. NSZZ „Solidarność”, Kluby GP, Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Solidarność Rolników Indywidualnych, Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Prawica RP, Stronnictwo Ludowe PSL „Piast”, Stowarzyszenie Morskie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz poseł na Sejm RP Andrzej Smirnow. W poniedziałek 21 lipca, każdy parlamentarzysta PiS na terenie powiatu w swoim okręgu wyborczym przeprowadzi konferencję prasową dotyczącą „Afery Taśmowej”.  Zachęcamy do przeczytania drugiego numeru biuletynu "Czas na zmiany".
 

Pomóż zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum ws. Lasów Państwowych

Pomóż zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum ws. Lasów Państwowych

Poseł PiS Jan Szyszko ocenił, że koalicja PO-PSL w tempie ekspresowym „zdestabilizowała” Lasy Państwowe. Według polityka umożliwi to rozpoczęcie procesu sprzedaży terenów Lasów Państwowych, których jest 7 mln hektarów. Zebrano już ok. 50 tys. podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum ws. Lasów Państwowych oraz renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w kwestii sprzedaży ziemi obcokrajowcom. PiS musi uzbierać 500 tys. podpisów obywateli.

Pobierz formularz do zbierania podpisów pod referendum.

Kazimierz Pater: "Przyzwoitość skrzeczy"

Kazimierz Pater:

Michał Boni dostał po gębie od Janusza Korwina-Mikkego. Zgodnie z kodeksem Boziewicza, byłby to wstęp do pojedynku, a do Boniego należałby wybór broni. Ale ten wybrał - zdziwienie. „Zapowiadał, że mi gębę obije” - mówił Boni o Korwinie. „Ale za co? Przecież wyjaśniałem, że współpracowałem szantażowany, a właściwie to nie współpracowałem i w zasadzie jestem pokrzywdzony”  -  tak się żalił nasz „dziadzio z krzaków”, jak się był reklamował w spocie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Michał Boni  należy do tych naszych rodaków, których los, wychowanie, doświadczenie, pół wieku komuny czy diabli wiedzą co jeszcze, pozbawiły pewnej cechy, którą w kodeksie Boziewicza nazywano honorem.

Nowy Program PiS - zdrowie, praca, rodzina

Nowy Program PiS - zdrowie, praca, rodzina
Hymnem i minutą ciszy poświęconą zmarłemu w czwartek wicemarszałkowi Senatu Zbigniewowi Romaszewskiemu rozpoczął się dzisiaj  w Warszawie kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości. Partia przyjęła na nim nowy program, którego priorytetami są: praca, polityka prorodzinna i zdrowie. Prezes Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu mówił, że: "To jest program bardzo ambitny, rzeczywistego pchnięcia Polski do przodu w ciągu następnych lat. Będzie to z całą pewnością program otwarty".  Do dyskusji nad przedstawionymi propozycjami zaprosił nie tylko członków i sympatyków PiS, lecz wszystkich, którym leży na sercu dobro Polaków i przyszłość Rzeczypospolitej. Zobacz nowy Program PiS.