drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Nowy Program PiS - zdrowie, praca, rodzina

Nowy Program PiS - zdrowie, praca, rodzina
Hymnem i minutą ciszy poświęconą zmarłemu w czwartek wicemarszałkowi Senatu Zbigniewowi Romaszewskiemu rozpoczął się dzisiaj  w Warszawie kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości. Partia przyjęła na nim nowy program, którego priorytetami są: praca, polityka prorodzinna i zdrowie. Prezes Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu mówił, że: "To jest program bardzo ambitny, rzeczywistego pchnięcia Polski do przodu w ciągu następnych lat. Będzie to z całą pewnością program otwarty".  Do dyskusji nad przedstawionymi propozycjami zaprosił nie tylko członków i sympatyków PiS, lecz wszystkich, którym leży na sercu dobro Polaków i przyszłość Rzeczypospolitej. Zobacz nowy Program PiS.
 

Posłowie Mariusz Kamiński i Mariusz Błaszczak w Okręgu Wrocławskim

Posłowie Mariusz Kamiński i Mariusz Błaszczak w Okręgu Wrocławskim

W ramach trwających od kilku miesięcy weekendowych spotkań otwartych z politykami PiS w różnych miejscach Polski, w dniach 26-27 października br. gościć będziemy w Okręgu Wrocławskim Posłów: Mariusza Błaszczaka - Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości oraz Ministra Mariusza Kamińskiego - wiceprezesa partii Prawo i Sprawiedliwość, byłego szefa CBA. Spotkania z Posłem Błaszczakiem odbędą się w Strzelinie, Oławie i Oleśnicy, a z Posłem Kamińskim  w Trzebnicy i Wołowie. Zapraszamy! Zobacz program spotkań.

Dożynki 2013 w Kątach Wrocławskich i Kobierzycach - Namiot Spotkań Prawa i Sprawiedliwości

Dożynki 2013 w Kątach Wrocławskich i Kobierzycach - Namiot Spotkań Prawa i Sprawiedliwości

Już po raz drugi spotkaliśmy się z mieszkańcami Kątów Wrocławskich i Kobierzyc w namiotach spotkań Prawa i Sprawiedliwości. Rozdaliśmy 500 gratisowych gazet Nasz Dziennik z  sobotnio-niedzielną wkładką dla rolników, który przekazali nam bezpłatnie na potrzeby dożynek toruńscy redemptoryści. Rozdaliśmy też blisko tysiąc ulotek z informacjami o naszej partii, o naszych posłach i biurach poselskich. Uczestnicy dożynek dostali też zdjęcia pary prezydenckiej śp. Marii i Lecha Kaczyńskich. Zebraliśmy podpisy mieszkańców naszych gmin i gości dożynek, domagających się zwolnienia przez TVP miejsca na Multipleksie dla TV TRWAM. Zebraliśmy też kandydatury na mężów zaufania Prawa i Sprawiedliwości do najbliższych wyborów. A nasi milusińscy dostawali chorągiewki z logo naszej partii. W Kątach Wrocławskich mieszkańcy otrzymali też kopię niektórych zapytań, które skierował do Zarządu Miasta  poseł Jacek Świat.  Wielu mieszkańców przechodząc obok naszego namiotu spotkań, życzyło nam zwycięstwa w najbliższych wyborach. Zaznaczmy tu, że było ich o niebo więcej niż w ubiegłym roku. Ludzie są po prostu zmęczeni obecną władzą.

Święto Niepodległości 11 listopada, radziecki cmentarz w Kątach Wrocławskich i czy wolność jest dana nam na zawsze?

Święto Niepodległości 11 listopada, radziecki cmentarz w Kątach Wrocławskich i czy wolność jest dana nam na zawsze?

Święto Niepodległości 11 listopada winno stać się dla wszystkich Polaków świętem, które będzie łączyć, a nie dzielić. Trzeba się organizować w całej Polsce, w każdej miejscowości, mieście i wsi  – chociażby w prywatnym domu pod przewodnictwem sił patriotycznych dla odzyskania Polski, które zorganizują państwo dla obecnych i przyszłych pokoleń, tak jak było w I i II Rzeczypospolitej. W tysiącletniej historii państwa polskiego zdarzały się okresy wzlotów i upadków, a najtragiczniejszy okazał się koniec osiemnastego wieku, kiedy to zaborcy  Rosja, Prusy i Austria podzielili naszą ziemię między siebie, wprowadzając własne rządy.  Więcej informacji w zakładce Gmina Kąty Wrocławskie.

Podnieś się Polsko!

Podnieś się Polsko!
Książka autorstwa Grzegorza Wysockiego "Podnieś się, Polsko!" jest zbiorem miniesejów, dotyczących trzech wielkich tematów: naród polski - jego przemiany, słabości, ale i mocne strony; świat wirtualny, który wpływa na kształtowanie się kolejnych pokoleń i modyfikowanie tradycyjnych wzorców społecznych; Kościół katolicki i jego rola w społeczeństwie polskim. Ta książka to wezwanie do refleksji i obrony tradycyjnych postaw, które są fundamentami polskości, rodziny, wspólnoty zwanej narodem polskim. 

POSEŁ PRZEMYSŁAW CZARNECKI: Szczerość to dla mnie wartość, podobnie jak troska o silne państwo, w którym żyję

POSEŁ PRZEMYSŁAW CZARNECKI: Szczerość to dla mnie wartość, podobnie jak troska o silne państwo, w którym żyję
Większość polskich przedsiębiorstw została sprzedana niemieckim koncernom, staliśmy się krajem usług, niewiele już produkujemy, stajemy się coraz bardziej podlegli, w polskich przedsiębiorstwach nie realizuje się polskich patentów.  Nawet gazety oddaliśmy Niemcom w dziewięćdziesięciu procentach. Również strumień pieniądza z Unii Europejskiej w dużej części trafia z powrotem do niemieckich firm, bo to one budują nam drogi czy stadiony, choć to akurat branża w której mamy sie czym pochwalić. Te przykłady można by mnożyć. Dlatego przed PiS-em stoi bardzo trudne zadanie po przejęciu władzy - odwrócenie tej negatywnej tendencji - mówi w NASZEJ ROZMOWIE Poseł na Sejm RP Przemysław Czarnecki.