drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Poseł Babiarz: Wobec tragedii nie można być obojętnym

Poseł Babiarz: Wobec tragedii nie można być obojętnym

Poseł Piotr Babiarz skierował pismo do Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Antoniego Kopcia z pytaniem o działania jakie podjęły władze gminy oraz jakie zamierzają podjąć, by udzielić wsparcia osobom poszkodowanym na skutek nawałnicy, która przeszła nad gminą 19 lipca tego roku.

KAMPANIA WYBORCZA ROZPOCZĘTA!

KAMPANIA WYBORCZA ROZPOCZĘTA!

Podczas konferencji prasowej we Wrocławiu Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, przedstawił kandydatów na posłów i senatorów z okręgu wyborczego nr 3, który obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Wrocław oraz powiaty:górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski i wrocławski. ZOBACZ LISTĘ KANDYDATÓW  >>

Komu potrzebna jest symbolika sowiecka w Polsce?

Komu potrzebna jest symbolika sowiecka w Polsce?

dr Sławomir Węgrzynowicz:   W historii Polski symbolika reżimu stalinowskiego (a taką jest sowiecka gwiazda) jest porównywalna z symboliką zbrodniczego systemu nazistowskich Niemiec. Jednak trudno mi sobie wyobrazić, że w poszczególnych miejscach Polski, w centrach miast, czy miasteczek zachowane są monumenty z hitlerowskimi swastykami. Natomiast symbole sowieckiej dominacji i jednocześnie katyńskiego mordu ludobójstwa Polaków czasami mają się w najlepsze.

Zobacz, skąd PiS weźmie pieniądze na realizację swojego programu!

Zobacz, skąd PiS weźmie pieniądze na realizację swojego programu!

Rządzący pytają: komu zabierzecie? Nikomu nie zabierzemy - stworzymy warunki, by wystarczyło dla każdego! - mówiła Beata Szydło podczas konwencji  PiS w Katowicach, która odbyła sie w dniach 3-5 lipca, przedstawiając źródła, z których przyszły rząd chce finansować swoje plany.

Podsumowanie prezydenckiej kampanii wyborczej w gminach Kąty Wrocławskie, Kobierzyce i Mietków

Podsumowanie  prezydenckiej kampanii wyborczej w gminach  Kąty Wrocławskie, Kobierzyce i Mietków

Po raz pierwszy  na  naszym terenie  tak skutecznie zmobilizował się elektorat Prawa i Sprawiedliwości. Wysoka stawka  majowych wyborów prezydenckich. spowodowała  duże ożywienie w trudnym dla nas dolnośląskim okręgu wyborczym. Dotychczasowe  batalie wyborcze nie zawsze kończyły się naszymi sukcesami. Podczas tegorocznych wyborów prezydenckich, kiedy przedstawiliśmy naszego kandydata Andrzeja Dudę na prezydenta, w wielu  okręgach  wyborczych  na szczeblu gminy nastąpił przełom. Lokalnie zaczynamy w wielu  miejscach wzmacniać nasz elektorat  i  wygrywać wybory. 

ELŻBIETA PATER - Kandydat do Sejmu z powiatu wrocławskiego

ELŻBIETA PATER - Kandydat do Sejmu z powiatu wrocławskiego

Pozycja nr 22 na liście PiS do Sejmu RP w okręgu nr 3 Wrocław. Mieszkanka Łoziny. Fizyk medyczny. Kierownik akredytowanego laboratorium kontroli jakości aparatury radiodiagnostycznej i ekspert  Polskiego Centrum Akredytacji. Uznany autorytet w dziedzinie kontroli aparatury mammograficznej.