drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Konwencja „PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna. Podsumowanie objazdu Polski powiatowej w roku 2013"

Konwencja „PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna. Podsumowanie objazdu Polski powiatowej w roku 2013

 „Ta nasza wyprawa, to była wyprawa do prawie dwóch trzecich Polaków, bo w mniejszych miastach, takich poniżej 50 tys. mieszkańców, i na wsi mieszka sześćdziesiąt kilka procent naszych obywateli. To była wyprawa do nich, to była rozmowa z nimi. Uczciwy polityk musi rozmawiać, musi wchodzić w dialog” – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński 25 stycznia w Przysusze podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Bliżej ludzi. Polska jest jedna!".  Konwencja podsumowywała cykl całorocznych spotkań przedstawicieli kierownictwa  PiS z mieszkańcami wszystkich 314 powiatów ziemskich. Politycy PiS przejechali ponad 49 000 kilometrów, w drodze byli ponad 27 dni. Spotkań było aż 320, sam prezes Kaczyński odbył ich 55,  wszystkich uczestników szacuje się na ok. 60.000. 

Zobacz, skąd PiS weźmie pieniądze na realizację swojego programu!

Zobacz, skąd PiS weźmie pieniądze na realizację swojego programu!

Rządzący pytają: komu zabierzecie? Nikomu nie zabierzemy - stworzymy warunki, by wystarczyło dla każdego! - mówiła Beata Szydło podczas konwencji  PiS w Katowicach, która odbyła sie w dniach 3-5 lipca, przedstawiając źródła, z których przyszły rząd chce finansować swoje plany.

TUSEK CHYTRUSEK

TUSEK CHYTRUSEK

Kazimierz Pater:    Tusek Chytrusek - Tak pokrótce można ocenić Donalda Tuska; został następcą Hermana von Rompuya - człowieka „o charyzmie mokrej ścierki”, jak go trafnie opisał był Nigel Farage. ”Nie dziwi zbytnio ten wybór. Posada niewiele znacząca, ale w końcu jakiś ochłap za lata szkodliwej działalności na rzecz polskiej gospodarki i racji stanu mu się należy. Nawet najwierniejszemu psu nagroda się należy. Jedyna pociecha jest taka, że wreszcie zniknie on z pola widzenia uczciwych ludzi i nie trzeba będzie jego gęby oglądać.” - to cytat z użytkownika „giulia123” z profilu Gazeta. pl. 

Jacek Świat: Zestrzelenie malezyjskiego samolotu może okazać się dla Putina gwoździem do politycznej trumny

Jacek Świat: Zestrzelenie malezyjskiego samolotu może okazać się dla Putina gwoździem do politycznej trumny

Wywiad z Posłem Prawa i Sprawiedliwości Jackiem Światem dla portalu wDolnymŚląsku.pl ws. zamachu malezyjskiego Boeinga na Ukrainie i polityce międzynarodowej pod wodzą Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Polecamy!

List Otwarty do Wójta Gminy Długołęka

List Otwarty do Wójta Gminy Długołęka

Zamieściliśmy na stronie artykuł naszego kolegi Kazimierza Patera pt. „Czy świnie utopią Łosice?”. Liczyliśmy, że wywoła to konstruktywną dyskusję, przede wszystkim ze strony urzędników gminnych, reagujących na zgłaszane przez nas problemy mieszkańców. Tymczasem otrzymaliśmy w odpowiedzi pismo, podpisane przez  Wójta Gminy Długołęka, z którego dowiedzieliśmy się, że informacje zawarte w artykule „mają na celu wyłącznie dyskredytowanie działalności Wójta Gminy Długołęka i jego osoby”. Zapewniamy więc, że ani Wójt, ani jego osoba nie obchodzą nas w jakiś szczególny sposób. Interesuje nas wyłącznie jakość życia mieszkańców Gminy i na ten temat możemy dyskutować. Zapraszamy do przeczytania naszego Listu Otwartego do Wójta Gminy Długołęka

Jak mądrze wydać 2 mld euro?

Jak mądrze wydać 2 mld euro?

Od pewnego czasu, trochę niezauważona przez Dolnoślązaków toczy się dyskusja wokół sposobu wydatkowania w latach 2014-2020 funduszy unijnych na Dolnym Śląsku. Wynik tej dyskusji zadecyduje o tym, na co wydamy 2 mld euro, czyli licząc po dzisiejszym kursie około 8,5 mld złotych. Jest to kwota, za którą można wybudować 55 mostów na Odrze, czy też 16 dużych wojewódzkich szpitali onkologicznych. Swoimi wątpliwościami co do przedstawionego przez Zarząd Województwa wstępnego projektu Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska dzieli się z  Dolnoślązakami Paweł Hreniak - Przewodniczący Klubu Radnych PiS w  Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Musimy tak skonstruować nowy RPO, aby uniknąć  nie tak znów rzadkich sytuacji, w których pieniądze z EFS były przeznaczane na szkolenia typu: jak napisać CV lub jak radzić sobie ze stresem - pisze radny Hreniak.