drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Dodaj komentarz

Twój nazwa:
Wprowadź wynik równania z obrazka:
Komentarz:

 

Zobacz również

Propozycje PiS: tańsze podręczniki, karta rodziny wielodzietnej w każdej gminie

Propozycje PiS: tańsze podręczniki, karta rodziny wielodzietnej w każdej gminie

Obniżenie cen podręczników, wprowadzenie karty rodziny wieloletniej w każdej gminie, zmiany w kanonie lektur - te propozycje przedstawili w poniedziałek politycy PiS. Polityka prorodzinna to elementarny obowiązek każdej władzy - podkreślił prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zaznaczył podczas konferencji w siedzibie partii, że w Polsce mamy do czynienia z ogromnym kryzysem demograficznym. Dlatego - jego zdaniem - potrzebne jest wsparcie wielodzietnych rodzin. „Polityka prorodzinna to elementarny obowiązek każdej władzy. To jest sprawa naszej przyszłości” - ocenił. Jarosław Kaczyński mówił również o wycofaniu z kanonu niektórych lektur szkolnych. „To jest uderzenie w podstawowy, narodowy kanon. Ktoś bardzo wyraźnie nie chce, żeby Polacy byli nauczani w ten sposób, żeby byli po prostu Polakami, znali te kody kulturowe, które są z polskością od bardzo długiego czasu bardzo mocno związane” - ocenił.

Jeśli jednak coś zagraża dziś Europie, to raczej duch Lenina, niż Hitlera.

Jeśli jednak coś zagraża dziś Europie, to raczej duch Lenina, niż Hitlera.

Posłowie Parlamentu Europejskiego, wspólnie z Viviane Reding, wiceprzewodniczącą Komisji i Komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa, debatowali dziś w Strasburgu nad wzrostem prawicowego ekstremizmu w Europie. Podczas sesji Profesor Ryszard Legutko w swoim wystąpieniu powiedział między innymi: "Prawicowy ekstremizm to fikcja. (...) Jeśli jednak coś zagraża dziś Europie, to raczej duch Lenina, niż Hitlera, gdyż to lewica przechwyciła główny nurt. Lewicowa ideologia jest narzucana przez narodowe rządy i Unię Europejską. Księża i urzędnicy państwowi są zmuszani do udzielania małżeństw homoseksualnych, wbrew ich woli i sumieniu, szpitale są zmuszane do przeprowadzenia aborcji, prorodzinne demonstracje policja brutalnie przepędza, a minister Peillon chce zastąpić chrześcijaństwo religią republikańską." Polecamy pełny tekst wystąpienia.

Co usłyszeli posłowie na tajnym posiedzeniu ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski? „Nie jesteśmy przygotowani na sytuacje kryzysowe…”

Co usłyszeli posłowie na tajnym posiedzeniu ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski? „Nie jesteśmy przygotowani na sytuacje kryzysowe…”

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie połączonych komisji Skarbu Państwa, Gospodarki oraz Energetyki i Surowców Energetycznych w sprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Niestety już po kilkunastu minutach posiedzenia Komisji widać było, że nie dowiemy się niczego nowego o działaniach rządu zmierzających do większej dywersyfikacji dostaw gazu.  Według informacji, które już wcześniej miałem, a które dzisiaj się potwierdziły, w sytuacji kryzysowej Polska jest narażona na realne problemy z płynnością dostaw surowców energetycznych - powiedział poseł Dawid Jackiewicz w wywiadzie, udzielonym portalowi wpolityce.pl.  Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu.

Oświadczenie Delegacji PiS w Parlamencie Europejskim w związku z zestrzeleniem samolotu Malaysia Airlines

Oświadczenie Delegacji PiS w Parlamencie Europejskim w związku z zestrzeleniem samolotu Malaysia Airlines

Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim wyraża najwyższe potępienie aktu bezprzykładnej agresji, jakim było zestrzelenie cywilnego samolotu w okolicach Doniecka we Wschodniej Ukrainie. Samolot został strącony na wysokości ponad 10000 m, co oznacza, że użyta została zaawansowana broń. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim składają najserdeczniejsze wyrazy współczucia rodzinom ofiar katastrofy lotu MH17. Tragedia, która wstrząsnęła światową opinią publiczną, wymaga zdecydowanej reakcji.

Czy świnie utopią Łosice?

Czy świnie utopią Łosice?

Podstawowym sposobem utylizacji gnojowicy z fermy świń w Łosicach jest rozlewanie jej po okolicznych nieużytkach, drogach polnych i leśnych, na które „wycieka” podczas rozwożenia. Dzierżawca fermy we wniosku do ministerstwa przedstawia umowę o odbiór gnojowicy przez biogazownię, tyle że …położoną w sąsiednim województwie. We wniosku o rozbudowę, ferma  występuje jako zabudowa zagrodowa. Mimo tego Wójt gminy Długołęka podjął decyzję o warunkach rozbudowy tej „zagrody”. Dalsze decyzje należą do Starosty.  Więcej w Zakładce Gmina Długołęka.

Raport: Polacy jednym z najbiedniejszych narodów Europy

Raport: Polacy jednym z najbiedniejszych narodów Europy

Przeciętny Polak jest cztery razy biedniejszy niż przeciętny Grek. Jednak naprawdę biednie wypadamy na tle Szwajcarów. Nasze majątki są bowiem średnio 20 razy mniejsze niż majątki obywateli tego alpejskiego kraju – wynika z raportu Global Wealth Databook 2013. Raport został przygotowany przez Credit Suisse. Majątek jest w nim definiowany jako wartość aktywów finansowych i niefinansowych (przede wszystkim domów, mieszkań i ziemi), pomniejszonych o długi.