drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Jan Pospieszalski w Siechnicach

Jan Pospieszalski w Siechnicach

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijańskiego - NOCE KOŚCIOŁÓW znany dziennikarz Jan Pospieszalski, autor programu „Warto Rozmawiać”, poprowadził prelekcję pt. ”Nauczanie Jana Pawła II – Wolność i Solidarność”. Spotkanie odbyło się 22 czerwca w Siechnicach, w Kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP. Były już redaktor TVP w lekcji najnowszej historii Polski, bo tak należałoby nazwać jego prelekcję, przekonywał jak w wielu aspektach naszego życia po roku 1989 jako naród nie odzyskaliśmy pełni  wolności. W swoich wypowiedziach przypominał nauki Świętego już Jana Pawła II i jego częste odwoływanie się do hasła Bóg, Honor, Ojczyzna, które było dewizą naszych ojców, niegodzących się na zniewolenie państwa polskiego. Relacja ze spotkania w Zakładce Gmina Siechnice

Dożynki 2013 w Kątach Wrocławskich i Kobierzycach - Namiot Spotkań Prawa i Sprawiedliwości

Dożynki 2013 w Kątach Wrocławskich i Kobierzycach - Namiot Spotkań Prawa i Sprawiedliwości

Już po raz drugi spotkaliśmy się z mieszkańcami Kątów Wrocławskich i Kobierzyc w namiotach spotkań Prawa i Sprawiedliwości. Rozdaliśmy 500 gratisowych gazet Nasz Dziennik z  sobotnio-niedzielną wkładką dla rolników, który przekazali nam bezpłatnie na potrzeby dożynek toruńscy redemptoryści. Rozdaliśmy też blisko tysiąc ulotek z informacjami o naszej partii, o naszych posłach i biurach poselskich. Uczestnicy dożynek dostali też zdjęcia pary prezydenckiej śp. Marii i Lecha Kaczyńskich. Zebraliśmy podpisy mieszkańców naszych gmin i gości dożynek, domagających się zwolnienia przez TVP miejsca na Multipleksie dla TV TRWAM. Zebraliśmy też kandydatury na mężów zaufania Prawa i Sprawiedliwości do najbliższych wyborów. A nasi milusińscy dostawali chorągiewki z logo naszej partii. W Kątach Wrocławskich mieszkańcy otrzymali też kopię niektórych zapytań, które skierował do Zarządu Miasta  poseł Jacek Świat.  Wielu mieszkańców przechodząc obok naszego namiotu spotkań, życzyło nam zwycięstwa w najbliższych wyborach. Zaznaczmy tu, że było ich o niebo więcej niż w ubiegłym roku. Ludzie są po prostu zmęczeni obecną władzą.

Niekończący się remont w Pietrzykowicach

Niekończący się remont w Pietrzykowicach

Radio Wrocław zainterweniowało ws. niekończącego się remontu drogi wojewódzkiej nr 347 w Pietrzykowicach (gm. Kąty Wrocławskie). Prace trwają od lipca i nie widać ich końca. Mieszkańcy miejscowości są zdruzgotani. Z jednej strony wszyscy widzą jak jest, czyli od trzech miesięcy maszyny stoją w miejscowości, zwiększony ruch samochodowy odbywa się wahadłowo, mieszkańcy zmuszeni są chodzić poboczem zamiast chodnika, a z drugiej odpowiedzialni za ten bałagan stwierdzają, że wszystko jest w porządku.

Więcej informacji w zakładce Gmina Kąty Wrocławskie(fot. prw.pl)

Ogólnopolska pikieta w obronie Ukrainy!

Ogólnopolska pikieta w obronie Ukrainy!
„Solidarność” organizuje w najbliższą sobotę, tj. 8 marca o godz. 14.00 ogólnopolską pikietę przed ambasadą Rosji w Warszawie. Zachęcamy do udziału w manifestacji wszystkich,  którym leży na sercu niepodległość Ukrainy. Piotr Duda - przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" napisał w swoim oświadczeniu: Chcemy pokazać nasze poparcie i nazwać rzeczy po imieniu. Agresora nazwać agresorem, ofiarę ofiarą. Musimy Ukrainie okazać naszą solidarność. 
 
 

Życzenia świąteczne od Posła Ujazdowskiego

Życzenia świąteczne od Posła Ujazdowskiego

"Niech zwycięski Chrystus obdarzy nas pokojem, zdrowiem i radością, udzieli potrzebnych łask, wniesie szczęście do każdego domu i sprawi, by w naszym życiu zwyciężały miłość i nadzieja! Błogosławionych Świąt Wielkiejnocy!" Kazimierz Michał Ujazdowski

„Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”- Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska

„Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”- Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska

Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność" i Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym z okazji 95. rocznicy odzyskania niepoległości. Celem konkursu jest upowszechnianie wartości patriotycznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży Dolnego Śląska. Konkurs organizowany jest dla uczczenia Święta Niepodległości 11 Listopada. Hasłem przewodnim są w tym roku słowa: „Bohaterowie naszej historii”. Prace będą oceniane w kategoriach przedszkoli, szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI), gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ośrodków specjalnych i domów kultury. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną pokazane na specjalnie przygotowanej wystawie. Zachęćmy nasze dzieci do udziału w konkursie.