drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

WYPRAWKA SZKOLNA 2014 - dofinansowanie do podręczników szkolnych

WYPRAWKA SZKOLNA 2014 - dofinansowanie do podręczników szkolnych

Zgodnie z programem "Wyprawka szkolna 2014" nie tylko osoby o skrajnie niskich dochodach mogą ubiegać się o zwrot części kosztów poniesionych na zakup podręczników. O dofinansowanie bez względu na kryterium dochodowe mają prawo starać się rodziny wielodzietne, rodzice dzieci niepełnosprawnych oraz w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, rząd nie prowadzi żadnej kampanii informacyjnej, stąd wiele osób nie wie, że może skorzystać z refundacji. Szczegółowych przepisów nie znają również nauczyciele, dyrektorzy szkół i szefowie lokalnych wydziałów oświaty. To dlatego duża część pieniędzy przeznaczona na rządowy program pomocy uczniom wraca do budżetu. Tylko w 2013 r. do budżetu wróciło 21 773 985 zł - to ponad 18% niewykorzystanych środków.

Budowa fermy norek na 42 ha w gminie Żórawina nadal trwa

Budowa fermy norek na 42 ha w gminie Żórawina nadal trwa

Ma być to największa ferma hodowlana norek amerykańskich w Polsce, a prawdopodobnie największa w Europie. Zrozumiałe jest, że sposób przeprowadzenia tej inwestycji budzi pewien niepokój, a równocześnie mieszkańcy żywią uzasadnione obawy przed skutkami prowadzenia takiej działalności na terenie gminy i licznie protestują przeciwko budowie fermy.
Więcej informacji w zakładce Gmina Żórawina.

Poseł Babiarz: Wobec tragedii nie można być obojętnym

Poseł Babiarz: Wobec tragedii nie można być obojętnym

Poseł Piotr Babiarz skierował pismo do Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Antoniego Kopcia z pytaniem o działania jakie podjęły władze gminy oraz jakie zamierzają podjąć, by udzielić wsparcia osobom poszkodowanym na skutek nawałnicy, która przeszła nad gminą 19 lipca tego roku.

Jarosław Kaczyński: w ramach polityki UE, w Polsce na dziecko mogłoby trafiać 500 zł miesięcznie

Jarosław Kaczyński: w ramach polityki UE, w Polsce na dziecko mogłoby trafiać 500 zł miesięcznie
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie Kaczyński mówił, że Unia przeżywa kryzys na wielu poziomach, w tym na poziomie demografii. „Sądzimy, że jest w tej chwili jedna dobra droga, żeby to przełamywać i przełamać kryzys demograficzny. To stworzenie nowego filaru Unii Europejskiej, mianowicie polityki prorodzinnej. Polityka prorodzinna powinna być uwspólnotowiona, być przedmiotem wspólnej troski i finansowania” - powiedział szef PiS. (Źródło: PAP)

Premier Jarosław Kaczyński w Radio Maryja

Premier Jarosław Kaczyński w Radio Maryja

W piątkowy wieczór w programie Radio Maryja oraz TV TRWAM "Rozmowy niedokończone" mieliśmy możliwość wysłuchać jaki pomysł na Polskę, i jakie rozwiązanie jej problemów ma Prezes Prawa i Sprawiedliwości Pan Premier Jarosław Kaczyński. Audycja emitowana na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam, w czasie której poruszane są różnorodne tematy, tym razem skupiała się na obecnych problemach naszej ojczyzny oraz na programie Prawa i Sprawiedliwości dla Polski. Specyfiką programu jest możliwość bezpośredniego kontaktu telewidzów i radiosłuchaczy z gościem w studio. To dzięki licznie zgłaszającym się widzom i słuchaczom, mogliśmy usłyszeć odpowiedzi na pytania, które media zazwyczaj nie zadają. Tym, którzy nie mogli w całości posłuchać audycji podajemy linki z pełnymi nagraniami. Warto poświęcić chwilę czasu i posłuchać!

Polityk ma psi obowiązek robić dobro publiczne.

Polityk ma psi obowiązek robić dobro publiczne.

Obecna władza nie tylko nie potrafi rządzić, czego dowodów mamy aż nadto – każdy dzień przynosi nowy skandal i świadczy o strukturalnej niesprawności władzy – ale ona także po prostu nie chce rządzić. Chce posiadać, ale nie rządzić. Zajmuje się sama sobą i problemami, które sama sobie stwarza – jak domorośli nieudacznicy na posadach i największa w III RP korupcja polityczna i partyjna. Przede wszystkim ta władza nieustannie zajmuje się propagandą – jedną z najbardziej popularnych praktyk jest rządzenie ad hoc: pedofile, kibole, bestia z Piotrkowa, matki I kwartału... A kogo to obchodzi tu w Przysusze? - mówił prof. Piotr Gliński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości "PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna".