drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

Pan Marszałek i konsultacje nowego RPO. Czy to ma sens?

Pan Marszałek i konsultacje nowego RPO. Czy to ma sens?
Pan Marszałek z bilbordów, spotów i miliona ulotek zachęca do konsultacji społecznych nowego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Tymczasem w projekcie RPO poddanym konsultacją społecznym nie przedstawiono listy inwestycji. Z prezentowanego dokumentu nie dowiemy się jakie inwestycje z funduszy unijnych planuje się w drogach wojewódzkich, liniach kolejowych, szpitalach, czy rozwoju e-usług itd. Zainteresowane osoby odsyłam np. na stronę 113, 127,132, 141, 144 itd., gdzie w miejscu w którym powinna zostać załączona lista najważniejszych inwestycji dla rozwoju województwa pojawia się zdanie: „do uzupełnienia na późniejszym etapie”.
 

Manifestacja głośna, ale pokojowa

Manifestacja głośna, ale pokojowa

W środę 24 kwietnia pod Urzędem Gminy w Żórawinie, odbyła się kolejna manifestacja w sprawie protestu przeciwko budowie jednej z największych ferm norek w Europie. Inwestycja ta powstaje w pobliżu miejscowości Węgry, Bogunów i w bezpośrednim sąsiedztwie Brześcia.

Na zdjęciu jeden z transparentów protestujących mieszkańców.

PIOTR CHMURZYŃSKI - Kandydat do Sejmu z powiatu wrocławskiego

PIOTR CHMURZYŃSKI - Kandydat do Sejmu z powiatu wrocławskiego

Pozycja nr 21 na liście PiS do Sejmu RP w okręgu nr 3 Wrocław. Mieszkaniec Sadkowa. Inżynier geodeta i kartograf, od 14 lat pracuje w Departamencie Nieruchomości w UM Wrocławia. Radny Powiatu Wrocławskiego. Trener piłki nożnej dzieci w KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie.

Dość zwlekania w sprawie inwestycji drogowych - Zachęcamy mieszkańców Gminy Czernica do poparcia protestu Rady Osiedla Strachocin - Swojczyce - Wojnów

Dość zwlekania w sprawie inwestycji drogowych - Zachęcamy mieszkańców Gminy Czernica do poparcia protestu Rady Osiedla Strachocin - Swojczyce - Wojnów

Mieszkańcy 4 wrocławskich osiedli: Strachocin, Wojnów, Swojczyce, Kowale zwracają się z prośbą o przyłączenie się do akcji protestacyjnej, 12 lutego (środa) w godzinach 15.30 do 17.30., w dwóch lokalizacjach: przy mostach Chrobrego od strony Swojczyc, koło ulicy Monopolowa/Betonowa oraz przy ulicy Kowalskiej 125, która będzie polegać na blokowaniu ulic poprzez ustawiczne przechodzenie po pasach. Protest skierowany jest przeciwko ignorancji władz miasta, nieustannie zwlekających w sprawach inwestycji drogowych, poprawiających komunikację w tym rejonie miasta. Sprawa dotyczy także mieszkańców sąsiadującej Gminy Czernica, którzy dosłownie przebijają się tędy w wielogodzinnych korkach do Wrocławia. Apelujemy o poparcie dla protestujących!

TO ZWYCIĘSTWO MA ZMIENIĆ POLSKĘ - List Jarosława Kaczyńskiego do członków PiS

TO ZWYCIĘSTWO MA ZMIENIĆ POLSKĘ - List Jarosława Kaczyńskiego do członków PiS

Dziś i aż do maja br. najważniejsza jest kampania prezydencka. Mamy doskonałego kandydata Andrzeja Dudę. (...) Każdy z nas, członków PIS, może przyczynić się do sukcesu, potrzebna jest tylko mądra aktywność, potrzebna jest wiara w zwycięstwo, wiara w to, że nasz kraj, naszą Ojczyznę można zmienić na lepsze - pisze w swoim liście mobilizacyjnym do członków Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński. Zachęcamy do przeczytania listu.

Komu potrzebna jest symbolika sowiecka w Polsce?

Komu potrzebna jest symbolika sowiecka w Polsce?

dr Sławomir Węgrzynowicz:   W historii Polski symbolika reżimu stalinowskiego (a taką jest sowiecka gwiazda) jest porównywalna z symboliką zbrodniczego systemu nazistowskich Niemiec. Jednak trudno mi sobie wyobrazić, że w poszczególnych miejscach Polski, w centrach miast, czy miasteczek zachowane są monumenty z hitlerowskimi swastykami. Natomiast symbole sowieckiej dominacji i jednocześnie katyńskiego mordu ludobójstwa Polaków czasami mają się w najlepsze.