drukuj

Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach

2013-08-02
Oświetlenie ulicy Szkolnej w Gniechowicach
W IV kwartale ubiegłego roku, wobec zamieszczonej w Biuletynie Informacyjnym (redagowanym przez burmistrza gminy Kąty Wrocławskie) informacji o zakończeniu prac przy montażu oświetlenia na ulicy Słonecznej. A także wobec wcześniejszych wniosków mieszkańców zgłaszanych na zebraniach wiejskich (np. wniosek pani Anny Zatońskiej z 2010 i 2011 roku) o konieczności oświetlenia całej ulicy, mieszkańcy zdecydowali się na publiczny wniosek o pilne zrealizowanie tego zadania. Zebrano kilkaset podpisów.
 
Gwoli wyjaśnienia, ulica Szkolna w Gniechowicach stanowi drogę do szkoły dla uczniów, bywa też niestety  często wybieranym skrótem przez kierowców ciężarówek i stąd pojawiające się zagrożenie zdrowia i życia dla dzieci i wszystkich mieszkańców. Ponadto przy nieoświetlonej części ulicy pojawili się nowi mieszkańcy, wybudowano kilka nowych domów. W dniu 22 grudnia ubiegłego roku koordynator zbierania podpisów pani Anna Zatońska i Pełnomocnik PiS dla Kątów Wrocławskich Mariusz Ziółkowski poinformowali o wniosku i zbieranych podpisach  burmistrza Antoniego Kopcia, który obiecał wpisanie tego zadania do preliminarza na 2013 rok. Niestety długa choroba burmistrza spowodowała, że nie zrealizował swojej obietnicy. Pismo mieszkańców razem z pismem pełnomocnika PiS  skierowano do gminy 2 stycznia br. A odpowiedź sygnowana przez wiceburmistrza Mieczysława Repsa, która nadeszła 30 stycznia br. do pani A. Zatońskiej była odmowna, zawierała także informację, aby pani Zatońska poinformowała osobiście osoby, które podpisały się pod wnioskiem-protestem, że władza odmawia. Odebrano to jako próbę przeczołgania autorów wniosku. Nie skierowano również dpowiedzi do pełnomocnika PIS dla Kątów Wrocławskich.
 
W dniu 30 lipca br doszło do ponownego spotkania z burmistrzem A.Kopciem, który ponownie obiecał realizację tego zadania, ale na przyszły rok i pod warunkiem, że inwestorzy, którzy zbudowali swoje domy zameldują się i będą opłacać swoje podatki w gminie.
 
Panie burmistrzu trzymamy za słowo. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
 
Mariusz Ziółkowski

 

Zobacz również

PODZIĘKOWANIA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU WROCŁAWSKIEGO!

PODZIĘKOWANIA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU WROCŁAWSKIEGO!

Szanowni Państwoserdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, za obywatelską postawę i zaangażowanie w sprawy kraju. Dziękujemy tym, którzy oddali swoje głosy na partię Prawo i Sprawiedliwość. To między innymi dzięki Waszemu poparciu kandydaci z naszego okręgu Dawid Jackiewicz i Kazimierz M. Ujazdowski otrzymali mandaty europosłów. Jesteśmy przekonani, że nie zawiodą Państwa zaufania i z pewnością będą skutecznymi obrońcami polskich spraw w Unii. 

Komu potrzebna jest symbolika sowiecka w Polsce?

Komu potrzebna jest symbolika sowiecka w Polsce?

dr Sławomir Węgrzynowicz:   W historii Polski symbolika reżimu stalinowskiego (a taką jest sowiecka gwiazda) jest porównywalna z symboliką zbrodniczego systemu nazistowskich Niemiec. Jednak trudno mi sobie wyobrazić, że w poszczególnych miejscach Polski, w centrach miast, czy miasteczek zachowane są monumenty z hitlerowskimi swastykami. Natomiast symbole sowieckiej dominacji i jednocześnie katyńskiego mordu ludobójstwa Polaków czasami mają się w najlepsze.

Pan Marszałek i konsultacje nowego RPO. Czy to ma sens?

Pan Marszałek i konsultacje nowego RPO. Czy to ma sens?
Pan Marszałek z bilbordów, spotów i miliona ulotek zachęca do konsultacji społecznych nowego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Tymczasem w projekcie RPO poddanym konsultacją społecznym nie przedstawiono listy inwestycji. Z prezentowanego dokumentu nie dowiemy się jakie inwestycje z funduszy unijnych planuje się w drogach wojewódzkich, liniach kolejowych, szpitalach, czy rozwoju e-usług itd. Zainteresowane osoby odsyłam np. na stronę 113, 127,132, 141, 144 itd., gdzie w miejscu w którym powinna zostać załączona lista najważniejszych inwestycji dla rozwoju województwa pojawia się zdanie: „do uzupełnienia na późniejszym etapie”.
 

Prawo i Sprawiedliwość zwycięzcą wyborów parlamentarnych!

Prawo i Sprawiedliwość zwycięzcą wyborów parlamentarnych!

Wyciągamy rękę do wszystkich tych, którzy chcą dobrej zmiany, chcą zmieniać Polskę. Powinno być nas jak najwięcej. Przed nami czas ciężkiej pracy - mówił prezes Jarosław Kaczyński podczas Wieczoru wyborczego.

FINAŁ KAMPANII PREZYDENCKIEJ

FINAŁ KAMPANII PREZYDENCKIEJ

Dotrzymam słowa, bo jestem człowiekiem, który ma swoje słowo za świętość i zrobię wszystko, żeby zrealizować plan naprawczy Polski, o którym mówię w tej kampanii. To jest moja odpowiedzialność - powiedział Andrzej Duda w trakcie dzisiejszej (7.05) konwencji podsumowującej kampanię wyborczą.

Poznajmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. KAZIMIERZ M. UJAZDOWSKI: Unii brakuje solidarności

Poznajmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. KAZIMIERZ M. UJAZDOWSKI: Unii brakuje solidarności

W mojej pracy w Parlamencie Europejskim chcę między innymi skupić się na wsparciu nauki, uniwersytetów i innych szkół wyższych Dolnego Śląska. Poziom edukacji i szkolnictwa wyższego wprost przekłada się na wskaźniki innowacyjności i wydajności pracy absolwentów, a te z kolei na kreowanie nowych miejsc pracy i wyższy wzrost gospodarczy. Pokazują to przykłady państw, które mocno postawiły na budowę gospodarki opartej na wiedzy, jak Finlandia czy Irlandia. Środki europejskie nie mogą być przejadane, ale muszą być mądrze inwestowane. Powinny służyć wykorzystaniu potencjału tkwiącego w młodych Polakach i zapewnienia im pracy i możliwości godnego życia w kraju zamiast na emigracji.